دوره های آموزش پروژه محور و پیشرفته پایتون

September 2021

دوره های آموزش پروژه محور و پیشرفته پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی است که در بسیاری از مشاغل توسعه وب و فناوری اطلاعات برای انجام انواع کارهای برنامه نویسی استفاده می شود. از آنجا که پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی است ، می توان از آن برای توسعه وب، توسعه سمت سرور، توسعه نرم افزار، علم داده و موارد دیگر استفاده کرد.

 

دوره های آموزش پیشرفته و پروژه محور پایتون

در این مقاله ما دوره‌هایی را به شما معرفی میکنیم تا از سطح مبتدی به پیشرفته بتوانید پایتون را آموزش ببینید. همچنین در این مقاله مسیر یادگیری دوره‌های پایتون که در وبسایت مونگارد هستند را برای شما مشخص میکنیم.

 

دوره‌هایی که در این مقاله مشاهده میکنید از مبتدی به پیشرفته چیده شده اند تا شما قدم به قدم بتوانید در پایتون پیشرفت کنید. بعضی از این دوره‌ها برای افراد مبتدی مناسب نبوده و ممکن است دچار سرگیجه شوید. کسانی که آموزش مبتدی ما را با موفقیت گذرانده اند یا تجربه کافی از پایتون را در جاهای دیگر کسب کرده اند ، نباید مشکلی داشته باشند. همانطور که در همه جا در آموزش ما ، مباحث را تا حد امکان ملایم معرفی می کنیم. این بخش از آموزش پایتون ما برای برنامه نویسان پیشرفته است. در این لیست سه دوره آموزش پروژه محور پایتون نیز وجود دارد که به شما کمک میکند با یاد بگیرید چطور پایتون را در یک پروژه واقعی بکار ببرید.

 


 

1. دوره آموزش مقدماتی پایتون

 

دوره آموزش مقدماتی پایتون

 

این دوره آموزش مقدماتی پایتون میباشد و برای کسانی مناسب است که با پایتون آشنایی ندارند. این دوره کاملا رایگان بوده و میتوانید همین الآن شروع کنید. در ابتدای این دوره، توضیحاتی کوتاه در مورد پایتون و IDE داده شده و بعد شروع به یادگیری پایتون میکنیم. از متغیر‌ها که ساده‌ترین مفهوم هستند شروع کرده و به مباحث پیشرفته پایتون مانند شی‌گرایی و ارثبری میرسیم. در آخر این دوره شما به شکل مقدماتی پایتون را بلد هستید. برای دسترسی به این دوره میتوانید از این لینک استفاده کنید.

 


 

2. دوره آموزش الگوریتم نویسی در پایتون

 

دوره آموزش الگوریتم نویسی در پایتون

 

بعد از اینکه به طور مقدماتی پایتون را یاد گرفتید، باید یک قدم فراتر رفته و کمی در پایتون به مباحث پیشرفته‌تر بپردازیم. شروع به یادگیری الگوریتم نویسی در پایتون کنید. الگوریتم مجموعه‌ای متناهی از دستورالعمل‌ها است، که به ترتیب خاصی اجرا می‌شوند و مسئله‌ای را حل می‌کنند. به عبارت دیگر یک الگوریتم، روشی گام به گام برای حل مسئله است. دستورهای الگوریتم باید با زبانی دقیق، و بی‌ابهام بیان شوند. دوره الگوریتم نویسی در پایتون یک مرحله پیشرفته‌تر از دوره مقدماتی بوده و در آن پروژه‌های کوچک با زبان پایتون مینویسیم.

 

در این دوره ابتدا با پیچیدگی زمانی در پایتون و انواع آشنا میشوید و سپس شروع به نوشتن الگوریتم‌ها با پایتون خام میکنید. این دوره کاملا رایگان بوده و میتوانید همین الآن الگوریتم نویسی در پایتون را شروع کنید. برای اینکه بتوانید در پایتون پیشرفته کنید و به مراحل بالاتر برسید حتما باید با الگوریتم نویسی آشنا باشید.

 


 

3. دوره آموزش Descriptors در پایتون

 

دوره آموزش Descriptors در پایتون

 

در این مرحله وقتش رسیده که یک مقدار در رابطه با مسائل پیشرفته شی گرایی در پایتون یاد بگیرید. descriptorهای پایتون راهی برای ایجاد attributeهای مدیریت شده هستند. در میان بسیاری از مزایای آنها، attributeهای مدیریت شده را در برابر تغییرات یا به روزرسانی خودکار آنها محافظت میکند. descriptorها درک پایتون را افزایش می دهند و مهارت های کد نویسی را بهبود می بخشند. این دوره نیز به طور کامل رایگان میباشد.

 


 

4. دوره اول آموزش پروژه محور پایتون

 

دوره اول آموزش پروژه محور پایتون

 

در دوره اول آموزش پروژه محور پایتون یک پروژه نسبتا بزرگ را با هم کد میزنیم. در این دوره پروژه محور با استفاده از زبان پایتون یک برنامه زمانبندی کارها را میسازیم. در این دوره میخواهیم پکیج schedule را بسازیم. در این آموزش، مفاهیم پیشرفته پایتون را در قالب یک پروژه استفاده خواهیم کرد. این دوره مناسب افرادی است که دوره آموزش مقدماتی پایتون را دیده‌اند و میخواهند مواردی که تا الآن یاد گرفته‌اند را در قالب یک پروژه استفاده کنند.

 


 

5. دوره آموزش web scraping در پایتون

 

دوره آموزش web scraping در پایتون

 

web scraping به عمل جمع آوری داده از وبسایت ها به صورت اتوماتیک با استفاده از یک bot یا web crawler میگویند. در این دوره با چهارتا از اصلی ترین ابزارها در web scraping پایتون آشنا خواهید شد. web scraping در پایتون یک علم بسیار هیجان انگیز است که قطعا در هنگام یادگیری لذت خواهید برد. در این دوره با ابزارهای requests, beautiful soup, selenium, scrapy آشنا خواهید شد.

 


 

6. دوره دوم آموزش پروژه محور پایتون

 

دوره دوم آموزش پروژه محور پایتون

 

در دوره دوم آموزش پروژه محور با استفاده از پایتون پروژه‌ای مینویسیم که url یک ویدیو از وبسایت آپارات و کیفیت مورد نظر را گرفته و آن ویدیو را دانلود کند. در نهایت پروژه مورد نظر را تبدیل به پکیج کرده تا بتوان با استفاده از pip آن را نصب کرد. در این دوره پکیج pyaparat را میسازیم. این دوره مناسب افرادی است که در مرحله قبل دوره آموزش web scraping در پایتون را دیده و میخواهند در این علم پیشرفت کنند.

 


 

7. دوره آموزش Design Patterns در پایتون

 

دوره آموزش Design Patterns در پایتون

 

الگوی طراحی یک راه حل کلی قابل تکرار برای یک مشکل معمول در طراحی نرم افزار است. الگوی طراحی یک طرح تمام شده نیست که بتواند مستقیماً به کد تبدیل شود بلکه توضیحات یا الگویی برای نحوه حل مسئله است که می تواند در شرایط مختلف مورد استفاده قرار گیرد. الگوهای طراحی می توانند با ارائه پارادایم های آزمایش شده و اثبات شده توسعه ، روند توسعه را تسریع کنند.

 

الگوهای طراحی همیشه و در 100% مواقع در زمان کدنویسی نیاز هستند و همیشه در گوشه‌ای از ذهنتان باید دیزاین پترن‌ها را داشته باشید. در این دوره با مهم‌ترین دیزاین پترن‌های پایتون آشنا میشوید.

 


 

8. دوره آموزش Multi Threading در پایتون

 

دوره آموزش Multi Threading در پایتون

 

در این دوره با مالتی تریدینگ در پایتون آشنا میشوید که به آن برنامه نویسی چند نخی نیز گفته میشود. این دوره جزو دوره‌های پیشرفته پایتون بوده که اگر بخواهید به مرحله senior برسید حتما باید آن را یاد بگیرید. برنامه نویسی چند نخی در پایتون به شما اجازه میدهد که پراسس ها را در برنامه‌تان مدیریت کنید به شکلی که باعث افزایش سرعت اجرا شود.

 

process یک برنامه کامپیوتری قابل اجرا است. هر process میتواند درون خود یک یا چند وظیفه داشته باشد. هر وظیفه یک Thread است. Thread کوچکترین واحد یک process است که میتواند توسط سیستم عامل برنامه ریزی شود. Threadها میتوانند با اشتراک گذاری حافظه RAM کنار یکدیگر کار کنند، به این معنی که میتوانند به کد، ساختار و مقدار متغیرهای یکدیگر دسترسی داشته باشند. هر process حداقل یک Thread دارد. یک process میتواند به صورت همزمان چندین Thread را ایجاد و اجرا کند.

 


 

9. دوره آموزش unittest در پایتون

 

دوره آموزش unittest در پایتون

 

در این دوره با نحوه نوشتن تست برای برنامه‌های پایتونی آشنا میشوید.
 
تقریبا در همه زمینه‌ها، محصولات بطور کامل قبل از عرضه آزمایش میشوند تا از کیفیت و عملکرد آنها اطمینان حاصل شود. Unit Testing اولین سطح تست نرم افزار است که در آن کوچکترین قسمتهای قابل تست یک نرم افزار وجود دارد. این مورد برای تأیید صحت عملکرد هر واحد نرم افزاری طبق طراحی انجام می شود. تست برنامه‌ها در پایتون موضوعی عظیم است و می تواند با پیچیدگی های زیادی همراه باشد ، اما لازم نیست سخت باشد. روشهای زیادی برای تست کد شما وجود دارد. در این دوره با مهمترین ابزارها در این صنعت آشنا میشوید.
 
این دوره نیز جزو آموزش‌های پیشرفته پایتون بوده چون در هر شرکتی که شروع به کار کنید حتما از شما نوشتن تست را درخواست خواهند کرد.
 
 

 

10. دوره سوم آموزش پروژه محور پایتون

 

دوره سوم آموزش پروژه محور پایتون

 

در دوره سوم آموزش پروژه محور پایتون با هم پکیج more-itertools را مینویسیم. این پکیج یکسری فانکشن‌های اضافی را مشابه ماژول itertool پایتون ایجاد کرده است. چیزی که در این دوره مهم است نوشتن تست میباشد. برای تمام کدها، تست مینویسیم تا شما به تست نویسی در پایتون مسلط شوید. قبل از این دوره حتما دوره آموزش تست نویسی در پایتون را ببینید.

 


 

11. دوره آموزش regex در پایتون

 

دوره آموزش regex در پایتون

 

در این دوره با عبارات با قاعده در پایتون آشنا میشوید. Regular Expression یا به اختصار Regex مجموعه قواعدی است برای تطابق داده ها با الگویی مشخص.

 


 

12. ویدیوهای تک قسمتی پیشرفته آموزش پایتون

 

آموزش های پیشرفته پایتون

 

در بخش ویدیوهای تک قسمتی آموزش‌های پیشرفته بسیاری در رابطه با پایتون وجود دارد که همگی به شکل رایگان در دسترس شما قرار دارند. در این بخش با موضوعاتی آشنا میشوید که در هیچ کجا پیدا نمیشوند. در پایین لیستی از مهمترین ویدیوهایی که باید ببینید برای شما قرار داده‌ایم اما فقط همین‌های کافی نیست و پیشنهاد میشود همه ویدیوها را ببینید:

 

مقالات مرتبط

7 اشتباه برنامه نویسان جنگو

nginx چیست؟ به همراه دوره آموزش کانفیگ و راه اندازی nginx

آینده پایتون

GraphQL چیست؟