دوره اول آموزش جنگو (django)

# جنگو چیست؟

به دوره آموزش رایگان جنگو خوش آمدید! جنگو یک چارچوب وب پایتون سطح بالا است که توسعه سریع وب سایت های امن و قابل نگهداری را امکان پذیر می کند. Django که توسط توسعه دهندگان مجرب ساخته شده است، بسیاری از مشکلات وب را بر عهده می گیرد، بنابراین می توانید بدون نیاز به اختراع مجدد چرخ، بر نوشتن برنامه خود تمرکز کنید. جنگو رایگان و منبع باز است، دارای یک جامعه پر رونق و فعال، مستندات عالی و گزینه های زیادی برای پشتیبانی رایگان و پولی است.

 

قبل از اینکه شروع به دیدن فیلم های دوره آموزش جنگو رایگان کنید، بهتر است با مزایا و معایب جنگو آشنا شوید:

 

مزایای جنگو

  • جنگو با زبان پایتون ساخته شده است. یادگیری پایتون ساده و حقوق برنامه نویسان آن بالاست.
  • جامعه برنامه نویسان جنگو بسیار فعال است و در صورت بروز مشکل به سرعت میتوانید کمک دریافت کنید.
  • جنگو بسیار مقیاس پذیر است. برخی از شلوغ ترین وبسایت های دنیا از از توانایی جنگو برای مقیاس بندی سریع و انعطاف پذیر برای برآورده کردن شدیدترین نیازهای ترافیکی استفاده میکنند.
  • جنگو بسیار ایمن است. جنگو امنیت را جدی میگیرد و به طور خودکار از بزرگترین اشتباهات امنیتی جلوگیری میکند.
  • جنگو شامل ده‌ها ابزار اضافی است که می‌توانید برای انجام کارهای رایج توسعه وب از آنها استفاده کنید. جنگو امکاناتی مانند احراز هویت کاربر، مدیریت محتوا، نقشه‌ سایت، فیدهای RSS و بسیاری از وظایف دیگر را درون خود دارد.

 

معایب جنگو

  • جنگو برای پروژه های کوچک مناسب نیست.
  • یکی از معایب اصلی این است که چارچوب وب جنگو دارای یک منحنی یادگیری تند است که باعث میشود یادگیری جنگو زمان زیادی بخواهد.
  • سرعت بزرگترین نقطه ضعف پایتون است و همینطور برای جنگو. افزایش داده ها کار را کند می کند.

 

# جنگو از کجا آمده است؟

جنگو در ابتدا بین سالهای 2003 تا 2005 توسط یک تیم وب که مسئول ایجاد و نگهداری وب سایت های خبری بودند توسعه داده شد. پس از ایجاد تعدادی سایت، تیم شروع به بررسی و استفاده مجدد از بسیاری از الگوهای معمول کد و طراحی کرد. این کد مشترک به یک چارچوب توسعه وب عمومی تبدیل شد که در ژوئیه 2005 به عنوان پروژه "جنگو" منبع باز بود.

 

از آن موقع جنگو به رشد و پیشرفت خود ادامه داده است. هر نسخه دارای قابلیت ها و رفع اشکال جدیدی است، از پشتیبانی برای انواع جدید پایگاه های داده، موتورهای قالب و ذخیره سازی، تا اضافه کردن توابع و کلاسهای نمای عمومی (که میزان کدی را که توسعه دهندگان باید برای آنها بنویسند کاهش می دهد).

 

جنگو در حال حاضر یک پروژه متن باز پررونق و مشارکتی است که هزاران کاربر و مشارکت کننده در آن فعالیت می کنند. در حالی که هنوز ویژگی هایی دارد که منشاء آن را نشان می دهد، Django به یک چارچوب همه کاره تبدیل شده است که قادر به توسعه هر نوع وب سایت است.

 

ویژگی‌های فریمورک جنگو

 

# جنگو چقدر محبوب است؟

هیچ اندازه گیری در دسترس و قطعی برای میزان محبوبیت چارچوب های سمت سرور وجود ندارد (اگرچه می توانید با استفاده از مکانیسم هایی مانند شمارش تعداد پروژه های GitHub و سوالات StackOverflow برای هر پلتفرم، میزان محبوبیت را برآورد کنید). سوال بهتر این است که آیا جنگو "به اندازه کافی محبوب" است تا از مشکلات پلتفرم های غیر محبوب جلوگیری کند؟ آیا به تکامل خود ادامه می دهد؟ آیا می توانید در صورت نیاز، کمک بگیرید؟ در صورت یادگیری جنگو فرصتی برای شما وجود دارد که با دستمزد بالا کار کنید؟

 

بر اساس تعداد سایتهای معروفی که از جنگو استفاده می کنند، تعداد افرادی که در روی سورس کد جنگو مشارکت می کنند و تعداد افرادی که پشتیبانی رایگان ارائه می دهند، میتوان گفت که بله، جنگو یک چارچوب محبوب است! با دوره های آموزش جنگو میتوانید به راحتی قدم به این دنیای هیجان انگیز بگذارید.

 

سایتهای معروف که از جنگو استفاده می کنند عبارتند از: Disqus ، Instagram ، Knight Foundation ، MacArthur Foundation ، Mozilla ، National Geographic ، Open Knowledge Foundation ، Pinterest و Open Stack.

 

# یادگیری جنگو چقدر زمان میبرد؟

یادگیری جنگو به طور متوسط حدود 3 ماه طول می کشد، اما ممکن است از چند هفته تا یک سال طول بکشد. زمان یادگیری جنگو به میزان تجربه برنامه نویسی شما و میزان تلاشی که روزانه انجام می دهید بستگی دارد. همچنین به سطح تخصص مورد نظر بستگی دارد: تسلط بر جنگو ممکن است دو سال طول بکشد، اما یادگیری کافی برای راه اندازی پروژه های ساده می تواند فقط چند روز زمان بخواهد. شرکت‌ها معمولاً شخصی را توسعه‌دهنده ارشد می‌دانند که حداقل ۳ تا ۵ سال تجربه داشته باشد. برای شروع یادگیری جنگو، همین دوره آموزش جنگو مناسب است.

 

# دوره آموزش جنگو مناسب چه کسانی است؟

یادگیری اصول اولیه جنگو ساده است اما از آنجایی که جنگو امکانات خیلی زیادی دارد، یادگیری کامل آن زمانبر است. این دوره آموزش رایگان جنگو مناسب افرادی است که پایتون را بلد هستند. نیازی نیست خیلی در پایتون حرفه‌ای باشید ولی باید به مسائل ابتدایی و همچنین شی گرایی پایتون مسلط باشید. برای یادگیری پایتون میتوانید دوره آموزش پایتون را ببینید. این دوره، بهترین دوره آموزش جنگو است که وجود دارد زیرا مدرس این دوره هفت سال است که به طور حرفه‌ای مشغول کار با جنگو بوده و تجربه کار در شرکت‌های داخلی و خارجی بسیاری را دارد.

 

در این دوره آموزش جنگو ما فرض گرفته ایم که شما هیچ چیزی از جنگو نمیدانید و تازه میخواهید شروع به یادگیری جنگو کنید. سعی کرده ایم در این دوره مباحث جنگو را به ساده ترین شکل ممکن بیان کنیم تا افراد مبتدی به راحتی بتوانند مباحث را درک کنند. اگر میخواهید تازه وارد دنیای جذاب Django شوید، این دوره آموزش رایگان جنگو مقدماتی مناسب شماست.

 

# بعد از دوره آموزش جنگو چه کنیم؟ برای پیشرفت در جنگو چه کنیم؟

در مونگارد دوره‌های مختلفی برای آموزش حرفه ای جنگو وجود دارد که میتواند شما را از سطح مقدماتی تا پیشرفته برساند. بعد از این دوره آموزش جنگو پیشنهاد میکنیم دوره آموزش پروژه محور ساخت شبکه اجتماعی با جنگو را ببینید.

 

فایل‌های این دوره را میتوانید از اینجا دانلود کنید.0

intro

8:58

رایگان

1

creating project

9:55

رایگان

2

MVT

8:1

رایگان

3

creating super user

7:21

رایگان

4

creating first app

11:14

رایگان

5

templates

10:8

رایگان

6

tags/filters

12:32

رایگان

7

models

14:41

رایگان

8

reading from models

10:40

رایگان

9

extends template

8:19

رایگان

10

bootstrap

7:57

رایگان

11

detail page

13:11

رایگان

12

url names

5:31

رایگان

13

delete

7:26

رایگان

14

messages

11:3

رایگان

15

create

15:8

رایگان

16

forms

21:40

رایگان

17

modelForms 1

11:30

رایگان

18

modelForms 2

6:20

رایگان

19

user

12:18

رایگان

20

register

17:52

رایگان

21

login

10:47

رایگان

22

logout

3:11

رایگان

23

request

14:37

رایگان

دوره های پیشنهادی

دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو
دوره آموزش داکر docker
دوره آموزش داکر docker
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو
دوره آموزش RabbitMQ
دوره آموزش RabbitMQ
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلومونگارد