دوره اول آموزش جنگو(django)

دوره اول آموزش جنگو(django)

# فریمورک جنگو چیست؟

جنگو یک چارچوب وب پایتون سطح بالا است که توسعه سریع وب سایت های امن و قابل نگهداری را امکان پذیر می کند. Django که توسط توسعه دهندگان مجرب ساخته شده است ، بسیاری از مشکلات وب را بر عهده می گیرد ، بنابراین می توانید بدون نیاز به اختراع مجدد چرخ ، بر نوشتن برنامه خود تمرکز کنید. جنگو رایگان و منبع باز است ، دارای یک جامعه پر رونق و فعال ، مستندات عالی و گزینه های زیادی برای پشتیبانی رایگان و پولی است.

 

# جنگو از کجا آمده است؟

جنگو در ابتدا بین سالهای 2003 تا 2005 توسط یک تیم وب که مسئول ایجاد و نگهداری وب سایت های خبری بودند توسعه داده شد. پس از ایجاد تعدادی سایت، تیم شروع به بررسی و استفاده مجدد از بسیاری از الگوهای معمول کد و طراحی کرد. این کد مشترک به یک چارچوب توسعه وب عمومی تبدیل شد که در ژوئیه 2005 به عنوان پروژه "جنگو" منبع باز بود.

 

از آن موقع جنگو به رشد و پیشرفت خود ادامه داده است. هر نسخه دارای قابلیت ها و رفع اشکال جدیدی است، از پشتیبانی برای انواع جدید پایگاه های داده، موتورهای قالب و ذخیره سازی، تا اضافه کردن توابع و کلاسهای نمای عمومی (که میزان کدی را که توسعه دهندگان باید برای آنها بنویسند کاهش می دهد).

 

جنگو در حال حاضر یک پروژه متن باز پررونق و مشارکتی است که هزاران کاربر و مشارکت کننده در آن فعالیت می کنند. در حالی که هنوز ویژگی هایی دارد که منشاء آن را نشان می دهد، Django به یک چارچوب همه کاره تبدیل شده است که قادر به توسعه هر نوع وب سایت است.

 

ویژگی‌های فریمورک جنگو

 

# جنگو چقدر محبوب است؟

هیچ اندازه گیری در دسترس و قطعی برای میزان محبوبیت چارچوب های سمت سرور وجود ندارد (اگرچه می توانید با استفاده از مکانیسم هایی مانند شمارش تعداد پروژه های GitHub و سوالات StackOverflow برای هر پلتفرم، میزان محبوبیت را برآورد کنید). سوال بهتر این است که آیا جنگو "به اندازه کافی محبوب" است تا از مشکلات پلتفرم های غیر محبوب جلوگیری کند؟ آیا به تکامل خود ادامه می دهد؟ آیا می توانید در صورت نیاز، کمک بگیرید؟ در صورت یادگیری جنگو فرصتی برای شما وجود دارد که با دستمزد بالا کار کنید؟

 

بر اساس تعداد سایتهای معروف که از جنگو استفاده می کنند، تعداد افرادی که در پایگاه کد مشارکت می کنند و تعداد افرادی که پشتیبانی و پشتیبانی رایگان ارائه می دهند، بله، جنگو یک چارچوب محبوب است!

 

سایتهای معروف که از جنگو استفاده می کنند عبارتند از: Disqus ، Instagram ، Knight Foundation ، MacArthur Foundation ، Mozilla ، National Geographic ، Open Knowledge Foundation ، Pinterest و Open Stack.

 

# دوره آموزش جنگو مناسب چه کسانی است؟

این دوره مناسب افرادی است که پایتون را بلد هستند. نیازی نیست خیلی در پایتون حرفه‌ای باشید ولی باید به مسائل ابتدایی و همچنین شی گرایی پایتون مسلط باشید. برای یادگیری پایتون میتوانید دوره آموزش پایتون را ببینید. این دوره، بهترین دوره آموزش جنگو است که وجود دارد زیرا مدرس این دوره هفت سال است که به طور حرفه‌ای مشغول کار با جنگو بوده و تجربه کار در شرکت‌های داخلی و خارجی بسیاری را دارد.

 

# بعد از دوره آموزش جنگو چه کنیم؟ برای پیشرفت در جنگو چه کنیم؟

در مونگارد دوره‌های مختلفی از جنگو وجود دارد که میتواند شما را از سطح مقدماتی تا پیشرفته برساند. بعد از این دوره پیشنهاد میکنیم دوره آموزش ساخت وبلاگ در جنگو را ببینید.

 

فایل‌های این دوره را میتوانید از اینجا دانلود کنید.


4:20:20


0

intro

8:58

رایگان

1

creating project

9:55

رایگان

2

MVT

8:1

رایگان

3

creating super user

7:21

رایگان

4

creating first app

11:14

رایگان

5

templates

10:8

رایگان

6

tags/filters

12:32

رایگان

7

models

14:41

رایگان

8

reading from models

10:40

رایگان

9

extends template

8:19

رایگان

10

bootstrap

7:57

رایگان

11

detail page

13:11

رایگان

12

url names

5:31

رایگان

13

delete

7:26

رایگان

14

messages

11:3

رایگان

15

create

15:8

رایگان

16

forms

21:40

رایگان

17

modelForms 1

11:30

رایگان

18

modelForms 2

6:20

رایگان

19

user

12:18

رایگان

20

register

17:52

رایگان

21

login

10:47

رایگان

22

logout

3:11

رایگان

23

request

14:37

رایگان

ارسال نظر

تلاش میکنم سوالات شما را در کمتر از یک روز پاسخ بدم

moonyroy

January 2022

دوره عالی بود سپاس ازشما خیلی روون و قابل فهم تدریس میکنید

ارسال نظر


ارشیا

December 2021

سلام خسته نباشید. کسایی که قبلا دوره ها رو دیدند و جنگوی ۳ رو بلدند چطور باید تغییرات جنگو۴ رو یاد بگیرند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ارسال نظر


امیرحسین بیگدلو

December 2021

سلام
بخش release notes رو باید بخونید:
https://docs.djangoproject.com/en/4.0/releases/

M

November 2021

سلام. چرا نمیشه فیلما رو دانلود کرد؟

ارسال نظر


امیر محمد جلیلی

December 2021

به همون دلیل که نمیشه دوره های سایت یودمی و کورسرا آزادانه دانلود کرد. هر کسی یک بیزنی مدلی داره این هم بیزنس مدل این سایت هستش.