دوره آموزش Matplotlib

دوره آموزش Matplotlib

matplotlib چیست؟

Matplotlib یک فریمورک پایتونی برای رسم نمودارهای گرافیکی دوبعدی است. رابط برنامه‌نویسی این فریمورک به صورت شی‌گرا طراحی شده‌است و اجازه می‌دهد در نرم‌افزارهایی که از واسط‌های گرافیکی پراستفاده مانند WxPython، Qt یا GTK استفاده می‌کنند قابل استفاده باشد. این فریمورک توسط John D. Hunter نوشته و نگهداری میشد که پس از مرگ وی در سال 2012، این مسئولیت به Michael Droettboom سپرده شد. این فریمورک تحت مجوز BSD انتشار یافته است.

 

Data visualization چیست؟

تجسم داده ها نمایش گرافیکی اطلاعات و داده ها است. با استفاده از عناصر بصری مانند نمودارها و نقشه ها ، ابزارهای تجسم داده ها راهی در دسترس برای مشاهده و درک روندها ، خطوط دور ریز و الگوهای داده ها است. در دنیای داده های بزرگ، ابزارها و فناوری های تجسم داده ها برای تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از اطلاعات و تصمیم گیری های مبتنی بر داده ضروری هستند.

 

چرا از matplotlib استفاده کنیم؟

Matplotlib برای ایجاد نمودارهای دوبعدی ایستا ، از جمله نمودارهایی که در نشریات و ارائه های علمی گنجانده شده است ، مفید است. تقریباً هر طرح ایجاد شده در Microsoft Excel می تواند با Matplotlib ایجاد شود. Matplotlib همچنین می تواند برای ایجاد طرح ها و انیمیشن های سه بعدی استفاده شود.

 

چطور میتوان matplotlib را اجرا کرد؟

روشهای مختلفی برای نصب کتابخانه matplotlib وجود دارد. ساده ترین راه برای نصب matplotlib بارگیری بسته Anaconda است. Matplotlib به طور پیش فرض با بسته Anaconda نصب شده است و نیازی به مراحل اضافی ندارد. همچنین میتوانید با استفاده از کتابخانه jupyter نمودارهای matplotlib را ترسیم کنید.

 

چرا باید matplotlib را یاد بگیریم؟

matplotlib یکی از محبوب‌ترین ابزارهای اکوسیستم پایتون است که برای رسم نمودار و نمایش داده‌ها به شکل گرافیکی استفاده میشود. همچنین میتوانید matplotlib را در کنار فریمورک‌های دیگر مانند جنگو و فلسک نیز استفاده کنید.

 

آیا یادگیری matplotlib پیش‌‌نیاز دارد؟

برای یادگیری matplotlib تنها بلد بودن پایتون کفایت میکند. برای آموزش پایتون میتوانید دوره آموزش پایتون را ببینید.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید ویدیو صفرم از این دوره را تماشا کنید.


1:42:50


0

intro

3:41

رایگان

1

plot

6:40

رایگان

2

styles

7:26

رایگان

4

bar

5:54

5

grouped bar

6:48

9

legend

8:36

10

stackplot

5:4

11

histogram

10:9

12

scatter

7:49

ارسال نظر

تلاش میکنم سوالات شما را در کمتر از یک روز پاسخ بدم