دوره آموزش داکر docker

# داکر چیست؟

داکر(docker) یک پلتفرم متن باز برای توسعه، استقرار و اجرای برنامه ها است. داکر شما را قادر می سازد تا برنامه ها را از زیرساخت جدا کنید تا بتوانید نرم افزار را با سرعت بیشتری تحویل دهید. با Docker، می توانید زیرساخت های خود را به همان روشی که برنامه های خود را مدیریت می کنید، مدیریت کنید. با بهره گیری از متدولوژی های داکر برای ارسال، آزمایش و استقرار کد، می توانید تاخیر بین نوشتن کد و اجرای آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. داکر در سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرد و توسط شرکت داکر توسعه داده می‌شود. این سرویس به دو نوع رایگان و پولی در دسترس است.

 

# چرا از داکر استفاده کنیم؟

یکی از نکات مهم در مورد open source این است که شما می توانید تصمیم بگیرید که از چه فناوری برای انجام یک کار استفاده کنید. موتور داکر می تواند برای توسعه دهندگان تنها که برای آزمایش نیاز به یک محیط سبک و تمیز دارند، اما بدون نیاز به ارکستراسیون پیچیده مفید باشد. اگر Docker در سیستم شما موجود است و همه اطرافیان شما با زنجیره ابزار Docker آشنا هستند ، پس Docker Community Edition راهی عالی برای شروع کار با container است.

 

توسعه دهندگان عاشق داکر هستند

 

# دوره آموزش داکر مناسب چه کسانی است؟

اگر تا به حال با داکر کار نکرده‌اید، این دوره آموزش داکر کاملا مناسب شماست. برای یادگیری داکر نیازی به بلد بودن چیزی ندارید اما اگر کمی برنامه‌نویسی بلد باشید، به درک شما کمک خواهد کرد. بعد از اتمام دوره آموزش docker به عنوان یک برنامه‌نویس به راحتی میتوانید با داکر کار کنید.0

intro

11:16

رایگان

1

what is docker

8:19

رایگان

2

image

20:19

رایگان

3

basic commands

13:42

5

image layers

21:7

6

restart policy

17:46

7

Dockerfile

19:53

9

port forwarding

11:58

10

load, save

2:43

12

volume

14:54

13

network

7:31

14

docker-compose

10:30

15

dangling

15:44

16

sharing volumes

5:11

دوره های پیشنهادی

دوره آموزش الستیک سرچ
دوره آموزش الستیک سرچ
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو
دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو
دوره آموزش GraphQL در پایتون
دوره آموزش GraphQL در پایتون
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلومونگارد