دوره آموزش GraphQL در پایتون

graphql چیست؟

GraphQL یک زبان پرس و جو در سمت سرور برای رابط های برنامه نویسی برنامه (API) است که دقیقاً داده های درخواست شده به مشتری را در اولویت قرار می دهد و نه بیشتر. GraphQL به گونه ای طراحی شده است که API ها را سریع و انعطاف پذیر کند. حتی می تواند در یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) معروف به GraphiQL مستقر شود. به عنوان جایگزینی برای REST به توسعه دهندگان اجازه می دهد اطلاعاتی که نیاز به دسترسی به چند منبع دارند را در یک درخواست واکشی کنند. علاوه بر این ، GraphQL به نگهدارندگان API این انعطاف پذیری را می دهد تا فیلدها را بدون تأثیر بر درخواستهای موجود، اضافه یا کم کنند. توسعه دهندگان می توانند API ها را با هر روشی که ترجیح می دهند بسازند و مشخصات GraphQL عملکرد آنها را به روش های قابل پیش بینی برای مشتری تضمین می کند.

 

 

Schema در graphql چیست؟

سیستم schema مورد استفاده در GraphQL چیزی است که همه کارها را ممکن می سازد. زبان پرس و جو GraphQL همه چیز در مورد انتخاب فیلدها در اشیایی است که می خواهید پرس و جو کنید. و برای کارکردن آن در هر چارچوب پشتیبان و زبان برنامه نویسی، باید قوانین خاص خود را برای نحوه مدیریت پرس و جوها و بازگشت داده ها داشته باشد.

 

آیا GraphQL سریعتر از REST است؟

از آنجا که API های RESTful معمولاً نیاز به بارگیری از چندین آدرس اینترنتی دارند ، GraphQL سریعتر است زیرا همه داده ها را از یک درخواست واحد دریافت می کند.

 

آیا همه باید از graphql استفاده کنند؟

نه لزوما. در حالی که GraphQL دارای مزایای واضحی در مقایسه با درخواست های REST API سنتی است ، اما همیشه برای پروژه شما ضروری نیست. در واقع ، برای برخی از پروژه ها هیچ مزیت واقعی ایجاد این تغییر نخواهد بود. با GraphQL ، پرس و جوهای پیچیده تر به معنای پردازش بیشتر برای سرور است. این بدان معناست که توسعه دهندگان سرور باید بیشتر از اینها باشند و پیچیدگی راه اندازی سرور را افزایش دهند. با GraphQL API همچنین کار بیشتری را برای مدیریت و نگهداری انجام می دهید. و بسته به نحوه پیاده سازی آن ، ممکن است به استراتژی های مختلف مدیریت API برای محاسبه rate limit نیاز باشد.

 

مزایای استفاده از graphql چیست؟

1. همه در یک درخواست واحد: با دریافت بیش از حد خداحافظی کنید - اولین بار آن را درست انجام دهید. با کنترل کامل در تعریف و ساختار هر پرس و جو و ماهیت سلسله مراتبی GraphQL ، تضمین می شود که در یک سفر رفت و برگشت دقیقاً محتوای مورد نیاز خود را دریافت کنید. این بدان معناست که اوقات فراغت بیشتری برای ارائه راه حل دلپذیر به نظر می رسد.

 

2. عیب یابی سریعتر: GraphQL به شدت تایپ شده است و بنابراین در صورت بروز مشکل، پیام خطای توصیفی در پشت سر ایجاد می شود. با این کار می توانید منبع مسئله را خودتان ردیابی کرده و سریعتر به سوالات خود در مسیر اولیه بازگردید.

 

3. GraphQL درون نگر است: برای جستجوی داده های مناسب، باید بدانید چه چیزی در سرور وجود دارد. خوشبختانه ، این کار با GraphQL آسان است ، همانطور که می توانید از آن ساده بپرسید! با GraphQL می توانید لیستی از انواع آن را دریافت کنید، که یک پلت فرم قدرتمند و بصری برای کار ایجاد می کند. علاوه بر این ، اسناد بسیار سریعتر می شوند زیرا می توانید از آنها برای تولید خودکار اسناد استفاده کنید.

 

دوره آموزش graphql مناسب چه کسانی است؟

اگر تا به حال با graphql کار نکرده‌اید، این دوره کاملا مناسب شماست. در این دوره شما به طور کامل یاد میگیرید که چطور graphql را در پایتون و جنگو استفاده کنید.

 

آیا یادگیری graphql پیش‌نیاز دارد؟

در این دوره ما graphql را در کنار پایتون و جنگو استفاده میکنیم پس قطعا نیاز است که به پایتون و جنگو آشنایی خوبی داشته باشید. اگر مایل بودید میتوانید دوره آموزش برنامه‌نویسی پایتون و آموزش جنگو را ببینید.

 

فایل‌های دوره را میتوانید از این لینک دانلود کنید.0

intro

15:4

رایگان

1

start

13:33

رایگان

2

passing args

9:20

3

mutation

13:38

7

django graphene

12:48

8

quering models

19:15

10

create mutation

21:10

11

update mutation

12:43

15

user register

15:27

16

jwt

21:8

17

done

1:0

دوره های پیشنهادی

دوره اول آموزش فلسک(Flask)
دوره اول آموزش فلسک(Flask)
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو
دوره آموزش وب اسکرپینگ(web scraping) در پایتون
دوره آموزش وب اسکرپینگ(web scraping) در پایتون
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو
دوره آموزش Matplotlib پایتون
دوره آموزش Matplotlib پایتون
تکمیل ضبط
امیرحسین بیگدلو

ارسال نظر


علی

1 سال قبل پاسخ به نظر

سلام.لطفا قسمت های interface , union,relay هارو هم بگذارید

ارسال نظرفرهاد

1 سال قبل پاسخ به نظر

سلام این دوره اپدیت نمیکنید؟

ارسال نظرامیرحسین بیگدلو

1 سال قبل

سلام
فعلا نیازی نداره

sh

1 سال قبل پاسخ به نظر

سلام
توی graphql ما نمیتونیم status_code رو تعیین کنیم؟

ارسال نظرامیرحسین بیگدلو

1 سال قبل

سلام
داخل همون پاسخی که برمیگردونی، در کنار ok میتونی status_code رو بفرستی

سجاد

2 سال قبل پاسخ به نظر

سلام استاد دوره پیرفته تو برنامه هاتون نیست؟

ارسال نظرامیرحسین بیگدلو

2 سال قبل

سلام
هست ولی زمان میبره تا برسیم به اون دورهمونگارد