آموزش polymorphism در پایتون

September 2019

پیش نیاز: abstract

در شی گرایی polymorphism به این معنی هستش که کدهای ما بتونن در شرایط مختلف به شکل های مختلفی پاسخ بدن. پلی مورفیسم یکی از ویژگیهای مهم تعریف کلاس در پایتون است که وقتی از روشهای متداول در کلاسها یا زیر کلاسها استفاده می شود ، استفاده می شود. این به توابع امکان می دهد بدون استفاده از اشیاء از هر یک از این کلاسهای چند شکل ، بدون نیاز به آگاهی از تمایزها در کلاسها ، استفاده کنند. پلی مورفیسم می تواند از طریق وراثت انجام شود ، با استفاده از زیر کلاس ها از روش های کلاس پایه یا بازنویسی آنها استفاده می شود.

 

هنگامی که چندین کلاس یا زیر کلاس دارای اسامی متد یکسان هستند ، اما پیاده سازی های مختلف برای این روش های مشابه ، کلاس ها چند شکل هستند زیرا آنها از یک رابط واحد برای استفاده با اشخاصی از انواع مختلف استفاده می کنند. عملکردی قادر خواهد بود بدون دانستن اینکه در کدام کلاسها فراخوانده شده است ، این روشهای چند شکل را ارزیابی کند.
 
برای استفاده از چند شکل ، ما می خواهیم دو کلاس مجزا ایجاد کنیم تا از دو شی جدا استفاده کنیم. هر یک از این کلاسهای مجزا نیاز به یک رابط مشترک دارند تا بتوان از آنها به صورت چند شکل استفاده کرد ، بنابراین ما روشهایی به آنها می دهیم که مشخص هستند اما دارای نام مشابه هستند.

ارسال نظر

اگر قراره سوالی بپرسید که داخلش کد هست، بهتره از کدتون عکس بگیرید و به ایمیلی که پایین نوشتم بفرستید