بهترین کتاب‌های یادگیری پایتون و جنگو

October 2021

بهترین کتاب‌های یادگیری پایتون و جنگو

محبوبیت پایتون و طبیعت فراگیر آن را به زبان برنامه نویسی مناسب برای طیف متنوعی از پروژه ها تبدیل کرده است. علاوه بر این ، این محبوبیت و پذیرش گسترده توسط شرکت ها منجر به تقاضای شدید در صنعت برای توسعه دهندگان ماهر پایتون شده است.

 

امروزه منابع زیادی مانند کتاب ها ، کانال های YouTube ، پادکست ها ، مخازن GitHub ، دوره های آنلاین و وب سایت ها وجود دارد که به طور گسترده موضوعات مختلفی را در پایتون پوشش می دهد.

دوره پیشنهادی: دوره آموزش پایتون (python)

اینترنت پر از رسانه های مناسب برای یادگیری همه چیز در مورد پایتون است. کتابها هنوز هم در بین زبان آموزان محبوب ترین کتاب تاریخ هستند. چیزی که باعث محبوبیت زیاد کتاب ها در بین زبان آموزان پایتون می شود این است که به خواننده اجازه می دهد مطالب را در زمان و سرعت دلخواه خود جذب کرده و تمرین کند.

 

برای دانلود کتاب‌ها روی عنوان کلیک کنید.

 

# کتاب های پایتون

 

+ دانلود کتاب Automate the Boring Stuff with Python

 

دانلود کتاب Automate the Boring Stuff with Python

 

اگر تا به حال ساعت ها برای تغییر نام فایل ها یا به روز رسانی صدها سلول excel وقت صرف کرده اید، می دانید که وظایف این چنینی چقدر خسته کننده است. اما اگر می توانستید رایانه خود آنها را برای شما انجام دهد چطور؟

 

در Automate the Boring Stuff with Python ، خواهید آموخت که چگونه از پایتون برای نوشتن برنامه هایی استفاده کنید که در عرض چند دقیقه کارهایی را انجام می دهند که ساعت ها طول می کشد - بدون نیاز به تجربه برنامه نویسی قبلی.

 

دستورالعمل های گام به گام شما را در هر برنامه راهنمایی می کند و پروژه های عملی در پایان هر فصل شما را در جهت بهبود این برنامه ها و استفاده از مهارت های جدید خود برای اتوماسیون کارهای مشابه به چالش می کشد.

 

وقت خود را صرف انجام کارهایی نکنید که یک میمون آموزش دیده می تواند انجام دهد. حتی اگر تا به حال یک خط کد ننوشته اید، می توانید رایانه خود را وادار به انجام کارهای خسته کننده کنید. با نحوه خودکار کردن مطالب خسته کننده با پایتون آشنا شوید.

مقاله مرتبط: تفاوت بین ماژول، پکیج، لایبرری و فریمورک در پایتون

 

+ دانلود کتاب Clean Code in Python Develop maintainable and efficient code

 

+ دانلود کتاب Clean Code in Python Develop maintainable and efficient code

 

زبان پایتون در زمینه های متعددی مانند ساخت نرم افزار ، مدیریت سیستم ها و پردازش داده ها بسیار رایج است. متخصصان باتجربه در هر زمینه با مشکلات سازماندهی نشده ، خوانایی ضعیف و تست پذیری پایین در نتیجه کد بدون ساختار مواجه هستند.

 

این نسخه دوم از Clean Code در پایتون با کد به روز شده و محتوای تجدید نظر شده مطابق با ویژگی های جدید پایتون 3.9 ، تمام ابزارهای لازم برای غلبه بر این موانع و مدیریت موفقیت آمیز پروژه های شما را در اختیار شما قرار می دهد.

 

این کتاب با توصیف عناصر اساسی نوشتن کد تمیز و نحوه نقش آن در برنامه نویسی پایتون آغاز می شود. با نوشتن کد کارآمد و خواندنی با استفاده از کتابخانه استاندارد پایتون و بهترین شیوه ها برای طراحی نرم افزار آشنا خواهید شد.

 

این کتاب عمیقاً به برنامه نویسی شی گرا در پایتون می پردازد و نحوه استفاده از اشیاء با توصیف کننده ها و ژنراتورها را به شما نشان می دهد. همچنین به شما اصول طراحی تست نرم افزار و نحوه حل مشکلات را با اجرای الگوهای طراحی نرم افزار در کد شما نشان می دهد. در فصل پایانی ، ما یک برنامه یکپارچه را به یک سرویس خرد با استفاده از کد به عنوان پایه ای برای یک پلت فرم جامد ، تقسیم می کنیم.

 

مقاله مرتبط: شاید شما اصلا نباید برنامه‌نویس شوید

 

+ دانلود کتاب Python Crash Course_ A Hands-On, Project-Based Introduction to Programming

 

+ دانلود کتاب Python Crash Course_ A Hands-On, Project-Based Introduction to Programming

 

دوره crash پایتون یک برنامه سریع و کارآمد برای برنامه نویسی با پایتون است که به شما امکان می دهد برنامه ها را بنویسید ، مشکلات را حل کنید و کارهایی را انجام دهید که در کوتاه ترین زمان ممکن کار می کنند.

 

در نیمه اول کتاب ، شما با مفاهیم اساسی برنامه نویسی ، مانند لیست ها ، دیکشنری ها ، کلاس ها و حلقه ها آشنا خواهید شد و نوشتن کد تمیز و خواندنی همراه با تمرینات مربوط به هر مبحث را تمرین خواهید کرد. همچنین یاد می گیرید که چگونه برنامه های خود را تعاملی کرده و چگونه کد خود را قبل از افزودن به پروژه به صورت ایمن آزمایش کنید. در نیمه دوم کتاب ، دانش جدید خود را با سه پروژه اساسی به کار خواهید بست: یک بازی  الهام گرفته از مهاجمان فضایی ، تجسم داده ها با کتابخانه های فوق العاده مفید پایتون و یک برنامه وب ساده که می توانید بصورت آنلاین از آن استفاده کنید.

 

 

+ دانلود کتاب steven F.Lott - mastering object-oriented python-Packt Publishing

 

+ دانلود کتاب steven F.Lott - mastering object-oriented python-Packt Publishing

 

این کتاب با مثالهای کاربردی کامل ، شما را از طریق مفاهیم پیشرفته OOP در پایتون راهنمایی می کند و نحوه استفاده از آنها را برای حل مشکلات پیچیده در OOP نشان می دهد. شما خواهید آموخت که چگونه با بررسی گزینه های طراحی و تعیین اینکه کدام طرح بهترین عملکرد را ارائه می دهد ، برنامه های پایتون با کیفیت بالا ایجاد کنید. در مرحله بعد ، روشهای خاصی را برای مدیریت تبدیل اشیاء ساده انجام می دهید و همچنین با هش کردن و مقایسه اشیا آشنا می شوید. همانطور که فصل های بعدی را پوشش می دهید ، خواهید فهمید که تعیین بهترین الگوریتم ها و ساختارهای داده بهینه برای توسعه راه حل های قوی برای مشکلات برنامه نویسی با حداقل پردازش رایانه چقدر ضروری است. در نهایت ، این کتاب با پیاده سازی طرح های شی گرا در برنامه های شما ، در استفاده از ویژگی های مختلف پایتون به شما کمک می کند.

 

 

+ دانلود کتاب SimonBuild efficient and lightweight microservices using the Python tooling ecosystem

 

+ دانلود کتاب SimonBuild efficient and lightweight microservices using the Python tooling ecosystem

 

وسعت کوچک و طبیعت مستقل ریز سرویسها ، آنها را سریعتر ، تمیزتر و مقیاس پذیرتر از برنامه های یکپارچه سنگین کد می کند. با این حال ، ایجاد معماری میکروسرویس ها که در برنامه های شما کارآمد و سبک است ، به دلیل پیچیدگی همه قطعات متقابل می تواند چالش برانگیز باشد.

 

توسعه Python Microservices ، ویرایش دوم به شما آموزش می دهد که چگونه بر این مسائل غلبه کنید و برنامه های کاربردی را که به عنوان واحدهای استاندارد کوچک ساخته شده اند با استفاده از بهترین شیوه های اثبات شده و اجتناب از مشکلات رایج ، آموزش دهید. این کتاب از طریق نمونه های کاربردی به شما کمک می کند تا با استفاده از Quart ، SQLAlchemy و دیگر ابزارهای مدرن پایتون ، میکروسرویس های کارآمد بسازید.

 

در این نسخه به روز شده ، نحوه برقراری ارتباط بین سرویس ها و نحوه نگارش Nginx با استفاده از Lua برای ایجاد ویژگی های فایروال برنامه وب مانند محدود کردن نرخ را خواهید آموخت. توسعه پایتون میکروسرویس ، ویرایش دوم نحوه استفاده از ظروف و AWS برای استقرار خدمات شما را توضیح می دهد. در پایان کتاب ، یک برنامه کامل پایتون را بر اساس سرویس های کوچک ایجاد کرده اید.

 

 

+ دانلود کتاب Robust Python Write Clean and Maintainable Code by Patrick Viafore

 

+ دانلود کتاب Robust Python Write Clean and Maintainable Code by Patrick Viafore

 

آیا به نظر می رسد پروژه های پایتون شما بزرگتر و بزرگتر می شوند؟ آیا با افزایش پایگاه کد خود و اشکال زدایی و نگهداری آن سخت تر می شوید؟ پایتون یک زبان آسان برای یادگیری و استفاده است ، اما این بدان معناست که سیستم ها می توانند به سرعت فراتر از درک رشد کنند. خوشبختانه پایتون دارای ویژگی هایی است که به توسعه دهندگان در غلبه بر مشکلات حفظ و نگهداری کمک می کند.

 

در این کتاب کاربردی ، نویسنده پاتریک ویاور به شما نشان می دهد که چگونه از سیستم نوع پایتون حداکثر استفاده کنید. شما انواع تعریف شده توسط کاربر ، مانند کلاس ها و enums ، و سیستم اشاره نوع پایتون را بررسی خواهید کرد. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه پایتون را توسعه دهید و چگونه از یک استراتژی تست جامع به عنوان یک شبکه ایمنی استفاده کنید. با این نکات و تکنیک ها ، کد واضح تر و قابل نگهداری بیشتری می نویسید.

 

 

+ دانلود کتاب Luciano Ramalho - Fluent Python-O'Reilly Media

 

+ دانلود کتاب Luciano Ramalho - Fluent Python-O'Reilly Media

 

سادگی پایتون به شما امکان می دهد به سرعت مولد شوید ، اما این اغلب بدان معناست که از همه چیزهایی که ارائه می دهد استفاده نمی کنید. با استفاده از این راهنمای کاربردی ، با استفاده از بهترین و احتمالاً نادیده گرفته شده ترین ویژگیهای آن ، نحوه نوشتن کد پایتون م effectiveثر و اصیل را خواهید آموخت. نویسنده لوچیانو رامالو شما را با ویژگی های اصلی زبان و کتابخانه های پایتون آشنا می کند و به شما نشان می دهد که چگونه کد خود را کوتاهتر ، سریعتر و همزمان خواناتر کنید.

 

بسیاری از برنامه نویسان باتجربه سعی می کنند پایتون را بر اساس الگوهایی که از زبان های دیگر آموخته اند ، خم کرده و هرگز ویژگی های پایتون را خارج از تجربه خود کشف نکنند. با این کتاب ، برنامه نویسان پایتون به طور کامل یاد می گیرند که چگونه در پایتون 3 مهارت داشته باشند.

 

 

+ دانلود کتاب High Performance Python Practical Performant Programming for Humans

 

+ دانلود کتاب High Performance Python Practical Performant Programming for Humans

 

ممکن است کد پایتون شما به درستی اجرا شود ، اما برای سریعتر اجرا شدن به آن نیاز دارید. این نسخه توسعه یافته برای پایتون 3 به شما نشان می دهد که چگونه تنگناهای عملکرد را بیابید و کد خود را در برنامه های با حجم بالا داده به میزان قابل توجهی افزایش دهید. پایتون با عملکرد بالا با بررسی نظریه بنیادی در پس طراحی ، به شما کمک می کند تا درک عمیق تری از نحوه اجرای پایتون داشته باشید.

 

چگونه از معماری ها یا خوشه های چند هسته ای استفاده می کنید؟ یا سیستمی بسازید که بدون از دست دادن قابلیت اطمینان بالا و پایین برود؟ برنامه نویسان باتجربه پایتون راه حل های مشخصی را برای بسیاری از مسائل ، به همراه داستان های جنگی از شرکت هایی که از پایتون با عملکرد بالا برای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی ، یادگیری ماشین تولید شده و موارد دیگر استفاده می کنند ، خواهند آموخت.

 

دوره پیشنهادی: دوره اول آموزش جنگو(django)

 

# کتاب های جنگو

 

+ دانلود کتاب Web Development with Django_ Learn to build modern web applications

 

+ دانلود کتاب Web Development with Django_ Learn to build modern web applications

 

آیا می خواهید برنامه های قابل اعتماد و مطمئن را توسعه دهید تا از ساعت ها در کد بویلر صرف کنید؟ سپس چارچوب Django جایی است که باید شروع کنید. Django که اغلب به عنوان چارچوب توسعه وب با نام "باتری ها" شناخته می شود ، دارای تمام ویژگی های اصلی مورد نیاز برای ساخت یک برنامه مستقل است.

 

توسعه وب با جنگو این فلسفه را پذیرفته و شما را با دانش و اطمینان خاطر برای ساخت برنامه های کاربردی در دنیای واقعی با استفاده از پایتون مجهز می کند.

 

با شروع با مفاهیم ضروری جنگو ، با ایجاد وب سایتی به نام Bookr - مخزنی برای بررسی کتاب ، ویژگی های اصلی آن را پوشش می دهید. این مطالعه موردی سرتاسری به مجموعه ای از پروژه های گزنده تقسیم می شود که به عنوان تمرینات و فعالیت ها ارائه می شود و به شما این امکان را می دهد که خود را به شیوه ای لذت بخش و دست یافتنی به چالش بکشید.

 

 

+ دانلود کتاب Two Scoops of Django

 

+ دانلود کتاب Two Scoops of Django

 

بار دیگر ، ما کتابی پر از مطالب را منتشر می کنیم که به شما در پروژه های جنگو کمک می کند! در Two Scoops of Django ما شما را با نکات مختلف ، ترفندها ، الگوها ، قطعات کد و تکنیک هایی آشنا می کنیم که در طول این سال ها انتخاب کرده ایم.

 

 

+ دانلود کتاب High Performance Django

 

+ دانلود کتاب High Performance Django

 

شروع به کار با جنگو آسان است. آموزش ها و کتاب هایی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه شما را در جریان راه اندازی اولین سایت شما قرار می دهد. بردن آن کد از لپ تاپ به دنیای واقعی مانند باز کردن جعبه پاندورا است.

 

کتاب High Performance Django ، کتابی است که آرزو می کردیم در شروع کار داشته باشیم. این یک طرح تکرار شونده برای ایجاد و استقرار سایتهای سریع و مقیاس پذیر جنگو به شما می دهد.

مقالات مرتبط

شش تگ تمپلیت جنگو، که در هر آموزشی پیدا نمی‌کنید

بازبینی فریمورک جنگو - مزایا و معایب

راهنمای برنامه نویسان برای آماده سازی اپلیکیشن های جنگو برای پروداکشن

11 اشتباه برنامه نویسان جنگو