آشنایی با استایل کدنویسی گوگل برای پایتون

امیرحسین بیگدلو April 2024

هر توسعه دهنده ای سبک و رویکرد منحصر به فرد خود را برای نوشتن کد دارد. سبک کدنویسی از نحوه یادگیری برنامه نویسی و تجربیات قبلی ما ناشی می شود. اما، ما همچنین باید به طور مداوم در تیم ها و سازمان های بزرگ کار کنیم. اگر هر برنامه نویسی در یک تیم، سبک کدنویسی خود را پیاده کند باعث بروز مشکلات فراوان در توسعه و نگهداری کد خواهد شد.

برای اینکه به عنوان یک تیم به طور مؤثر عمل کنید، باید سبک های کدنویسی متفاوت را یکپارچه کنید تا همه کدهایی که با آنها سر و کار دارید قابلیت درک آسان، توسعه آسان، کمتر مستعد اشکالات و نگهداری بیشتر باشد. اکثر تیم ها از قبل سیستم هایی برای کمک به استانداردسازی کد خود دارند. در گوگل، آنها به صراحت رویکرد خود را برای ایجاد کد پایتون سازگار برای پروژه های منبع باز خود در راهنمای سبک پایتون خود ارائه کرده اند.

راهنمای سبک Google از بیش از 40 مجموعه "بایدها و نبایدها" برای استفاده در پایتون تشکیل شده است و به دو بخش کلیدی تقسیم می شود: قوانین زبان پایتون و قوانین سبک پایتون. به طور کلی، قوانین زبان برای تعریف نحوه رویکرد گوگل برای استفاده و ساختاربندی عناصر مختلف زبان پایتون در کد خود استفاده می شود.

ویدیوهای مشابهارسال نظر


حسن

1 ماه قبل پاسخ به نظر

سلام آقای بیگدلو . از زحمات شما ممنونم. در پیشرفت بنده تاثیر زیادی داشتید.
عرضی هم داشتم اینکه عضویت ویژه تهیه کردم ولی برای ویدیوهای تک قسمتی امکان دانلود ندارم.

ارسال نظرامیرحسین بیگدلو

1 ماه قبل

سلام
دانلود ویدیوهای تک قسمتی فشار زیاد به سرور میاورد، به همین خاطر نمیتونید تک قسمتی‌ها رو دانلود کنید

مونگارد