آموزش NotImplemented در پایتون

امیرحسین بیگدلو June 2023

در این ویدیو با ثابت داخلی NotImplemented و استثنای NotImplementedError پایتون آشنا خواهیم شد. این دو اگرچه نام های مشابهی دارند اما عملکردشان بسیار با یکدیگر تفاوت دارند.

 

NotImplemented یکی از شش ثابت پایتون است که در فضای نام داخلی وجود دارد. NotImplemented یک مقدار خاص است که باید توسط متدهای ویژه باینری (به عنوان مثال __eq__، __lt__، __add__، __rsub__، و غیره) برگردانده شود تا نشان دهد که عملیات اجرا نشده است. همچنین مقدار صدق آن True است:

>>> bool(NotImplemented)
True

 

کلاس های پایه تعریف شده توسط کاربر می توانند NotImplementedError را نمایش دهند تا نشان دهند که یک متد یا رفتار باید توسط یک زیر کلاس تعریف شود و یک رابط را شبیه سازی کند. این استثنا از RuntimeError مشتق شده است. در کلاس‌های پایه تعریف‌شده توسط کاربر، متدهای انتزاعی باید این استثنا را در زمانی که به کلاس‌های مشتق شده برای لغو متد نیاز دارند، افزایش دهند.

ویدیوهای مشابهارسال نظر


mohammad

1 سال قبل پاسخ به نظر

سلام, عرض تشکر؛
استفاده از ( / ) در فانکشن در کنار پارامتر ها به معنیه تغییر نکردن مقدار یک پارامتر است اما دلیل وجود داشتنش رو متوجه نشدم.
اگه یک توضیحی مختصر زیر همین کامنت بدید مجدداً ممنون میشم.

ارسال نظرعلیرضا

1 سال قبل پاسخ به نظر

ماشالا با این افزایش قیمت ترکوندی :/
من بهت یه هفته پیشم گفتم میخوام اشتراک بخرم اگه اپدیت وب نمیدی گفتی شاید بخوام nginx رو اپدیت بدم
لاقل میگفتی افزایش داری میگرفتم
با این قیمتی که گزاشتی فک کنم دیگه کمتر کسی بتونه تو این وضع اشتراک ویژتو بگیره بریم همون یوتیوب بهتره

ارسال نظرامیرحسین بیگدلو

1 سال قبل

سلام
این همه آموزش با این قیمت واقعا زیاد نیست فقط یه مقایسه با بقیه سایت ها بکن.
به هر حال دلم نیومد توی این وضعیت قیمت‌ها رو خیلی ببرم بالا و کاهش دادم :(


ناشناس

1 سال قبل

سلام استاد امیر
اموزشای شما در مقایسه با بقیه اموزشهای تو اینترنت خیلی ارزون تره. فقط پیشنهادی ک دارم یکم برای سایت بیشتر وقت بزارین. هنوز دورهای پایتونی هست ک تو سایتتون نیست. اگه میشه بحث GUI رو هم پوشش بدین. اموزش PYQT و Tkinter تو اینترنت هست ولی دوست داشتم با اموزش شما یادبگیرم.

مونگارد