حقایق بسیار خوبی که باعث می شود شما یک توسعه دهنده Back End باشید

April 2021


در توسعه وب ، شخص می تواند در یک توسعه دهنده frontend ، توسعه دهنده back-end یا توسعه دهنده پشته کامل باشد. این دقیقاً جنبه های گسترده تری است. علاوه بر این ، شما ممکن است تصمیم بگیرید که در زبان های برنامه نویسی خاصی تخصص داشته باشید و یکی از این سه مورد را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است به یک توسعه دهنده C + back end یا Java Back End Developer تبدیل شوید.
توسعه دهندگان Front End عمدتاً با سمت مشتری سروکار دارند (آنچه نمایش داده می شود ، دیده می شود). توسعه دهندگان Back-end عمدتاً با سمت سرور سروکار دارند (آنچه عملکردهای پیچیده تری را امکان پذیر می کند). یک توسعه دهنده پشته کامل دارای ویژگی ها و مسئولیت های توسعه دهنده پشتی و جلویی است.

 

توسعه Back-end چیست؟


توسعه Back-End عمدتا با سمت سرور یک صفحه وب یا برنامه سروکار دارد. بدین ترتیب ، یک توسعه دهنده back-end مسئولیت اطمینان از پیکربندی صحیح آنچه را که در پس زمینه رخ می دهد را دارد.

درست مثل تئاتر ، دشوار است که بفهمید بازیگران در پشت صحنه چه کار می کنند ، اما شما فقط آنچه را که آنها ارائه می دهند می بینید. همین مورد در مورد توسعه نهایی نیز وجود دارد. در این حالت آنچه ارائه می شود قسمت جلویی و مرحله پشتی قسمت انتهایی است.

با این حال ، حتی اگر توسعه دهندگان عملکردهای مختلفی داشته باشند ، آنها به یکدیگر احتیاج دارند. توسعه دهندگان جلویی باید ظاهر را از خود نشان دهند در حالی که قسمت های آخر باید اطمینان حاصل کنند که هیچ چیز از دست نرود. آنها مسئول انتقال پایگاه های داده هستند.

توسعه دهندگان Back-End همچنین تعیین کننده سرعت و کارایی هستند. آنها برای اطمینان از سریع بارگیری برنامه یا صفحه وب ، تصاویر ، پیوندها ، محتوا و رسانه را بهینه می کنند. علاوه بر این ، آنها تمایل به فشرده سازی پرونده ها و پوشه های بزرگ دارند.

 

وظایف و مسئولیت های یک توسعه دهنده عقب


• توسعه دهندگان Back-End مسئول بهینه سازی صفحات وب و برنامه ها هستند تا اطمینان حاصل کنند که هنگام کلیک سریع بارگیری می شوند.
• این توسعه دهنده همچنین وظیفه مدیریت پایگاه های داده را دارد (جایی که اطلاعات ذخیره می شود ؛ به عنوان مثال مشترکان یک سایت) از طریق پایگاه داده است که می توان اقدام اشتباهی را که انجام شده است یادداشت کرد.
• هرگونه فعالیت متفرقه در وب سایت یا برنامه را شناسایی کرده و آن را حل کنید. آنها باید به اندازه کافی تحقیق کنند تا بدانند چگونه این و آن را حل کنند.
• آنها همچنین مسئول دسترسی به کلیه اطلاعات ارائه شده توسط کاربر هستند. آنها همچنین باید تمام اطلاعات ارائه شده را جمع آوری و برای یکنواختی ترکیب کنند. این امر عمدتا در پایگاه داده اعمال می شود.
• اطمینان حاصل کنید که آنها فن آوری هایی را به کار می گیرند که حریم خصوصی تمام اطلاعات ارائه شده را تضمین می کند. بیایید مثالی از یک فروشگاه آنلاین بیاوریم ، خریداران معمولاً برای ایجاد حساب کاربری ثبت نام می کنند و از طریق آنجا معاملات خرید را انجام می دهند. اگر هکری در جایی وجود داشته باشد ، او می تواند به راحتی به سایت دسترسی پیدا کند و اقدامات نامناسب انجام دهد و اطلاعات کارتهای خودپرداز را بدست آورد و سرانجام یک خریدار بی گناه را سرقت کند.
• شما به عنوان یک توسعه دهنده back-end باید با ایجاد ، ادغام و مدیریت پایگاه داده ها آشنا باشید. به عنوان مثال MySQL.
همچنین این نقش توسعه دهنده است که بداند چگونه از چارچوبهایی که باعث افزایش ساخت نرم افزار سمت سرور می شود استفاده کند.
• یک توسعه دهنده عقب باید همچنین نحوه توسعه ، استقرار و مدیریت سیستم های مدیریت محتوا را بداند. اینها شامل سیستم های جوملا ، وردپرس ، دروپال ، تجارت الکترونیک است.
• همچنین لازم است بدانید که پایگاه آتش ، API و سیستم های ابری چگونه کار می کنند. این به این دلیل است که شما به عنوان یک توسعه دهنده back-end باید سیستم های ابری را ادغام کنید.
• شما به عنوان یک توسعه دهنده عقب ، باید در نحوه پشتیبان گیری و بازیابی سیستم ها ، برنامه های تبلیغاتی وب سایت ها مهارت داشته باشید.

 

مهارت های مورد نیاز یک توسعه دهنده Back-end


• دانش کاملی از زبان های برنامه نویسی داشته باشید ، اما می تواند در زبان خاصی تخصص داشته باشد. این به این دلیل است که آنها تمایل دارند عملکرد یکسانی داشته باشند. همچنین مهم است که با چارچوب هایی آشنا شوید که کدهایی را که می نویسید کاهش می دهد.
• همچنین باید با روند میزبانی آن آشنا باشید.
• لازم است راه های مختلفی را برای عیب یابی مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود بدانید.
• شناخت کافی از سیستم های امنیتی
• باید با تمام ابزارها و فناوری های مورد استفاده در صنعت توسعه به روز باشید.
• دانش نحوه ذخیره داده ها و اطلاعات
• دانستن بهینه سازی موتور جستجو نیز مهم است.
• سرانجام شخص باید یک ارتباط برقرار کننده ، شنونده و مشکل گشا باشد.

 

مزایای یک برنامه نویس عقب بودن است


• شما قادر خواهید بود به پشتوانه هر وب سایت یا برنامه ای دسترسی پیدا کنید
• هر وقت کسی بخواهد به سیستم حمله کند ، می توانید به راحتی یادداشت کنید
• شما یک گام جلوتر خواهید بود تا یک توسعه دهنده کامل پشته باشید
• تقاضای توسعه دهندگان Back End بیشتر از توسعه دهندگان Front-End است
• با تمام دانش نوک انگشتان خود ، به راحتی قادر به ساختن هر چیزی خواهید بود.
• بسیاری از مشتریان به راحتی جمع خواهند شد
منابع زیادی برای توسعه دهندگان back-end در دسترس است.

 

زبانهای مهمی برای یادگیری و استفاده در توسعه پیشرفته

1. فن آوری های Front End

برای شروع ، شما باید تمام اصول جلویی را داشته باشید. نیاز به دانستن HTML ، CSS ، JavaScript و HTTP (سمت مشتری) است. حتی اگر این تخصص توسعه دهندگان جلویی باشد ، داشتن نکاتی از هرکدام بسیار مهم است. HTML همان چیزی است که به یک صفحه وب امکان نمایش می دهد ، CSS با ظاهر سر و کار دارد. قلم ، رنگ فونت ، عرض ، ارتفاع و همه تزئینات.

از طرف دیگر JavaScript به آنچه در حال حاضر وجود دارد قابلیت (HTML + CSS) را اضافه می کند. HTTP همان چیزی است که امکان نمایش یک صفحه وب را فراهم می کند. هیچ آدرس وب یا URL وجود ندارد که در ابتدا HTTP یا HTTPS نداشته باشد.

هنگام انتخاب یک زبان برنامه نویسی خاص ، باید یکی را پیدا کنید که به هیچ وجه مزاحم شما نباشد. اجرا و تصحیح آن باید آسان باشد. نوشتن کدها جالب است ، اما منتظر بمانید تا عملکردی متوقف شود. برخی از زبانهای توسعه دهنده Back-end که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند شامل Python ، Java ، SQL (Database) ، Ruby on rails و PHP هستند.

 

2. روبی

روبی برای ایجاد منطق در سمت پایگاه داده ضروری است. این کار عمدتا با انجام توابع پایگاه داده و back-end سرو کار دارد. این آسان است برای یادگیری ، استفاده برای راه اندازی و منجر به تقاضای پر بازدید. علاوه بر این ، این همچنین چارچوب هایی دارد که کدهایی را که برای نوشتن مجبور هستید کاهش می دهد.

 

3. پرل

درست مثل PHP ، Perl در برنامه نویسی یکپارچه سازی پایگاه داده نیز مفید است. Perl همچنین یک سیستم منبع باز است که مانند Ruby شی گرا است.

 

4. زبان C و C ++

هر دو عملکرد یکسانی دارند. آنها از اولین زبانهای برنامه نویسی هستند که نوآوری شده اند.

 

5. پایتون

پایتون به افزایش خوانایی و سادگی کمک می کند. علاوه بر این ، یادگیری و استفاده از آن آسان است. این یک زبان اسکریپت نویسی است که از اولین زبانهای ساخته شده است. در طراحی های شی گرا عالی عمل می کند.

 

6. جاوا

از یک اکوسیستم بزرگ با اجزای نرم افزار تشکیل شده است. برخلاف C ++ منحنی یادگیری آسان تری دارد. درست مانند Ruby ، آن نیز دارای چارچوب های جاوا است که روند کدگذاری را کاهش می دهد.

 

7. PHP

این زبان از محبوب ترین زبانهای وب است. این کار عمدتا با ادغام داده ها در پایگاه داده سروکار دارد. همچنین در میان پرکاربردترین زبانهای وب دارای رتبه بالایی است.

 

نتیجه: -
پس از جمع آوری همه اینها و به دست آوردن همه آنچه نیاز دارید ، سپس می توانید خود را به عنوان یک توسعه دهنده عقب طبقه بندی کنید. همچنین لازم است که به اندازه کافی تحقیق کنید تا بدانید که آیا این راه صحیح دنبال کردن است یا خیر. شما باید توسعه را با اشتیاق ، تعهد و مسئولیت انجام دهید. اگر بی تاب نیستید ، بهتر است شروع به تغییر کنید. نوشتن کدها به پشتکار و حوصله زیادی نیاز دارد.

 

توجه داشته باشید: -
قبل از تصمیم برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده back-end ، همیشه به یاد داشته باشید که باید در فن آوری های front-end مهارت داشته باشید. فناوری های Front End بنیادی از کارهایی است که باید در back-end انجام شود. منابع و پشتیبانی بسیاری در اینترنت وجود دارد که می تواند نقش اساسی در کمک به شما در کشف کارهایی که می خواهید انجام دهید ، داشته باشد. به عنوان یک توسعه دهنده عقب ، همچنین باید آنچه را که می خواهید در آن تخصص داشته باشید انتخاب کنید. اگر در C مهارت دارید ، این کار را انجام دهید ، اگر Java است ، آن را انجام دهید. محدودیتی وجود ندارد.

موفق باشید در سرمایه گذاری جدید خود.

مقالات مرتبط

برنامه نویسی ناهمزمان

تفاوت بین توسعه دهنده وب و توسعه دهنده رابط کاربر

جنگو در مقابل ruby on rails: کدامیک بهتر است؟

چگونه انگیزه ای برای یادگیری هر چیز خارج از منطقه راحتی پیدا کنیم