هک مصاحبه

July 2020

ویدیویی وجود ندارد

نوشتن رزومه مهارتی است که می توانید به شخص دیگری واگذار کنید، اما مصاحبه کاری است که خودتان باید انجام دهید، بنابراین این یک مهارت مهم برای تسلط است. همچنین می تواند یکی از ارعاب کننده ترین کارهایی باشد که هنگام جستجوی کار جدید انجام می دهید. مصاحبه ها تا حدودی غیرقابل پیش بینی است. شما نمی توانید مطمئناً بدانید که از چه سؤالاتی خواسته می شوید و ممکن است از شما خواسته شود کدی را در محل بنویسید - گزارشی ترسناک برای بسیاری. اما اگر راهی برای "هک کردن" مصاحبه وجود داشته باشد تا اساساً یک تشریفات باشد ، چه می شود؟

 

ممکن است انتظار داشته باشید که من در این فصل به استراتژی عبور از مصاحبه فنی بپردازم ، اما در عوض می خواهم روی چیزهای بسیار مهم تر تمرکز کنم. من می خواهم به شما کمک کنم مزیتی را بدست آورید که باعث شود کارت قبل از حتی مصاحبه به نفع شما باشد.

 

سریعترین راه برای "گذر" از مصاحبه

این سناریو را تصور کنید: شما در مصاحبه شغلی قدم می زنید ، دست مصاحبه کننده را تکان می دهید ، و وقتی او به شما نگاه می کند ، چهره اش با لحظه ای تشخیص می شود. "سلام ، من شما را می شناسم. من عکس شما را از وبلاگ شما تشخیص می دهم. من تعداد زیادی از پست های وبلاگ شما را خوانده ام. "

 

اگر این اتفاق در طول مصاحبه رخ دهد ، فکر می کنید شانس شما برای ارائه پیشنهاد شغل چیست؟ اکنون می دانم که شما چه فکر می کنید: "خوب ، این عالی است ، اما من یک وبلاگ فوق العاده محبوب ندارم ، بنابراین بعید است که هیچ مصاحبه کننده ای درباره من شنیده باشد.". نکته مهم این است که برخلاف تصور عامه ، اکثر مصاحبه کنندگان تصمیم می گیرند افراد را بر اساس انواع فاکتورهای غیر فنی استخدام کنند. اکنون اشتباه نکنید ، من نمی گویم که می توانید با ارائه مهارتهایی که ندارید و فقط مشهور یا دوستانه باشید ، برای یک شغل استخدام شوید ، اما آنچه من می گویم این است که بسیاری از توسعه دهندگان از لحاظ فنی متقاضی هستند برای یک کار واحد ، و بزرگترین عاملی که تعیین می کند کدام یک از آنها می شود ، توانایی فنی نیست.

 

به عبارت ساده ، سریعترین راه برای مصاحبه این است که مصاحبه شونده را دوست داشته باشید. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که بیشتر آنها می تواند قبل از شروع مصاحبه انجام شود.

 

چگونه آخرین کارم را کردم

برای شغلی که من قبل از بیرون رفتن از خودم داشتم ، من قبل از موعد تعیین کردم که می خواهم برای این شرکت خاص کار کنم ، زیرا آنها به نظر می رسید شرکت بسیار خوبی هستند و به توسعه دهندگان خود اجازه می دهند از خانه کار کنند. من مدتی را صرف تحقیق در مورد شرکت کردم و فهمیدم که برخی از توسعه دهندگان آن شرکت وبلاگ ها را حفظ می کنند. من شروع به دنبال کردن تمام وبلاگ های توسعه دهندگان کردم که برای آن شرکت کار می کردند و شروع به گذاشتن نظرات متفکرانه و مربوط به بسیاری از پست های وبلاگ خود کردم.

 

با گذشت زمان ، بسیاری از توسعه دهندگان مشغول به کار در آن شرکت شروع به شناختن نام من کردند و شروع به دانستن اینکه من مبتنی بر نظرات من در وبلاگ آنها هستند ، بودند. برخی از آنها حتی شروع به خواندن وبلاگ من کردند.

 

دفعه بعد که آن شرکت برای یک توسعه دهنده استخدام کرده بود و من درخواست کردم ، فکر می کنید اخذ شغل برای من چقدر سخت بود؟ من هنوز مصاحبه ای انجام دادم ، اما تا زمانی که من آن را کاملاً منفجر نکردم ، برای دریافت یک پیشنهاد کاملاً کفش کردم.

 

بدون محدودیت فکر کنید

نکته اصلی "هک شدن" مصاحبه این است که قبل از شروع مصاحبه ، به فکر استراتژی مصاحبه باشید. مطمئناً ، ممکن است در طی مصاحبه کاملاً جذاب باشید و مصاحبه کننده خود را از روی پاهایش بکشید. اما ، من فرض می کنم که اکثر ما چنین نوع کاریزما نداریم.

 

اکثر استخدام های شغلی ناشی از مراجعه شخصی است. شما باید شخصی را امتحان کنید تا مطمئن شوید که هر شغلی که برای مراجعه به آن درخواست دارید از طریق مراجعه به آن درخواست شده است. وقتی به عنوان یک مراجعه کننده به مصاحبه می روید ، مصاحبه کننده به طور خودکار می تواند به فکر شما بیشتر باشد ، زیرا اعتبار اجتماعی شخصی را که به شما مراجعه می کند وام می گیرد. اعتبار و گزارش شخصی که با مصاحبه کننده با شما ارتباط دارد ، بعنوان مصاحبه شونده تا حدی برای شما گسترش یافته است. شما در حال مصاحبه با مصاحبه کننده هستید که تعصب جزئی در مورد دوست داشتن شما دارد زیرا قبلاً توسط شخصی که دوست دارد به او ارجاع داده شده باشد.

 

اما اگر کسی را در شرکتی که متقاضی آن هستید ، نشناسید؟ چگونه می توانید مراجعه کنید؟ به عنوان مثال ، وبلاگ های توسعه دهندگان را پیدا کردم که قبلاً برای شرکت کار می کردند و با آنها رابطه برقرار کردم. وقتی موقعیتی افتتاح شد ، مراجعه به شخصی آسان بود.

 

شما باید مایل باشید کمی از بیرون فکر کنید و به روشهایی بیاموزید که بتوانید با مخاطبین درون شرکت ارتباط برقرار کنید. من یک توسعه دهنده را می شناسم که مدیر استخدام را برای کار جستجو کرد و فهمید که مدیر استخدام متعلق به یک باشگاه محلی خاص در منطقه است که هفتگی با آن ملاقات می کند. این توسعه دهنده هوشمند به آن باشگاه پیوست و با مدیر استخدام دوست شد. من کاملاً مطمئن هستم که او حتی وقتی به وی پیشنهاد شد در شرکت شرکت کند مصاحبه رسمی نداشته است.

 

با پیشرفت رسانه های اجتماعی و اینترنت ، یافتن اطلاعات در مورد هر شرکتی و برقراری ارتباط با کارمندانی که قبلاً برای آن شرکت کار می کنند ، آسان است. شما فقط باید حاضر باشید قبل از زمان کمی تمرینات پا انجام دهید.

 

اگر می خواهید یک بار روابط برقرار کنید ، سعی کنید به یک گروه کاربر محلی بپیوندید. گروه های کاربر زیادی برای توسعه دهندگان وجود دارد که بصورت هفتگی یا ماهانه با آنها ملاقات می کنند.

ارسال نظر

اگر قراره سوالی بپرسید که داخلش کد هست، بهتره از کدتون عکس بگیرید و به ایمیلی که پایین نوشتم بفرستید