شما به اطرافیانتون نیاز دارید

July 2020

ویدیویی وجود ندارد

منو تنها بذارید، فقط میخوام کد بنویسم!

من قبلاً تحت این تصور قرار گرفتم که کار توسعه دهنده نرم افزار فقط نوشتن کد است. میدونم من تنها کسی نیستم که این طرز فکر رو داره. واقعیت این است که بیشتر وقت ما در زمینه توسعه نرم افزار صرف ارتباط با مردم می شود ، نه با رایانه. حتی کدی که می نویسیم ابتدا برای مصرف انسان و فقط در مرحله دوم برای درک کامپیوتر نوشته شده است. اگر می خواهید توسعه دهنده نرم افزار خوبی باشید ، باید یاد بگیرید که به طور موثر با مردم برخورد کنید.

 

فکر کنید که در واقع چه مقدار از زمان کار خود را صرف تعامل با افراد میکنید و بلافاصله شروع به دیدن ارزش بهبود تعامل خود با آنها خواهید کرد. وقتی اول صبح می نشینید تا کار کنید، اولین کاری که انجام می دهید چیست؟ درست است، ایمیل‌هایتان را بررسی می کنید. و چه کسی برای شما ایمیل می فرستد؟ آیا کامپیوترها هستند؟ آیا کد شما ایمیلی را برای شما ارسال می کند که از شما می خواهد آن را تکمیل کنید یا آن را بهتر کنید؟ نه، مردم اینکار را انجام میدهند. آیا در طول روز به جلسات می روید؟ آیا با همکاران درمورد مشکلی که روی آنها کار می کنید مکالمه می کنید و در مورد چگونگی حل آنها استراتژی می کنید؟ اگر فکر می کنید کار شما نوشتن کد است ، بهتر است دوباره فکر کنید. کار شما به عنوان توسعه دهنده نرم افزار و تقریباً در مورد هر حرفه ای ، برخورد با مردم است.

 

یادگیری نحوه برخورد با مردم

 

همه می خواهند احساس مهم بودن داشته باشند

شاید یکی از مهمترین مفاهیمی که هنگام معامله با مردم باید بدانید این باشد که اساساً هر فرد دوست دارد احساس مهم بودن داشته باشد. این یکی از عمیق ترین و ناامید کننده ترین آرزوهای نسل بشر و انگیزه اصلی برای بیشترین دستاوردها در جامعه و زندگی است. هر بار که با شخص دیگری تعامل داشته باشید ، باید یادآوری و آگاهی داشته باشید که چطور شما بر این نیاز اساسی انسان تأثیر می گذارید. اگر فردی را تحقیر می کنید و باعث می شوید شخص و دستاوردهای آنها به نوعی کاهش یابد ، انتظار داشته باشید که با خشونت و ناامیدی مثل شخصی که اکسیژن او قطع شده است ، کاملاً واکنش نشان دهند.

 

این خیلی ساده است که به اشتباه خیلی سریع ایده همکارتان را رد کنید تا بتوانید ایده خودتان را بیان کنید اما وقتی این خطای سنگین را در قضاوت مرتکب می شوید ، اغلب آنها به ایده شما گوش نخواهند داد زیرا باعث شده اید که آنها بی اهمیت باشند. اگر می خواهید افراد ایده های شما را بپذیرند و آنها را با ارزش تصور کنند ، باید ابتدا همان حسن نیت ارائه دهید.

 

هرگز انتقاد نکنید

با توجه به این مفهوم اول ، باید سریع فهمید که انتقاد به ندرت ابزاری خواهد بود که به نتیجه مورد نظر شما خواهد رسید. من قبلاً منتقد بزرگی بودم. من قبلاً فکر می کردم مجازات بسیار مؤثرتر از پاداش است ، اما من کاملاً اشتباه می کردم. بارها و بارها ، مطالعات نشان داده اند که پاداش یک رفتار مثبت بسیار مؤثرتر از مجازات کردن یک رفتار منفی است. اگر در موضع رهبری یا مدیریت هستید ، این یک اصل به ویژه مهم است که باید آن را رعایت کنید. شما باید یاد بگیرید که زبان خود را نیش بزنید و فقط اگر می خواهید به مردم الهام بخشید تا بهترین عملکرد خود را انجام دهند یا می خواهید تأثیر بگذارید صحبت کنید.

 

شاید شما در حال حاضر برای رئیسی کار میکنید یا قبلا برای رئیس کار کرده اید که فاقد درک این اصل است و به همه تقصیرها با انتقاد صریح و تند پاسخ می دهد. چگونه آن را احساس می کنید؟ آیا باعث می شود احساس انجام انگیزه برای انجام کار بهتر داشته باشید؟ انتظار نداشته باشید که دیگران با روشی بسیار متفاوت واکنش نشان دهند. اگر می خواهید انگیزه و الهام بگیرید ، به جای انتقاد از ستایش استفاده کنید.

 

به آنچه شخص دیگر می خواهد فکر کنید

نکته مهم در برخورد موفقیت آمیز با مردم این است که از نظر شما و آنچه می خواهید فکر خود را متوقف کنید و شروع به تفکر از نظر آنچه برای شخص دیگر و آنچه او می خواهد مهم باشد. با تغییر دادن طرز فکر خود به این روش ، از اینكه شخص دیگری احساس كم اهمیت تر كند جلوگیری می كنید و احتمال انتقاد از او كمتر خواهد بود. شخصی که به این روش اداره می شود ، بیشتر احتمال دارد که به شکلی مساعد با شما برخورد کند و ایده های شما را با ارزش ببیند.

 

وقتی برای اولین بار با همکار یا رئیس گفتگو وارد می شوید ، سعی کنید تمرکز خود را از آنها به سمت آنها تغییر دهید. از منظر آنها به فکر چیزها باشید. فکر می کنید آنها سعی دارند از این گفتگو خارج شوند؟ چه چیزی برای آنها مهم است؟ با دقت گوش کنید و سپس وقتی زمان صحبت شما فرا رسیده است ، گفتگوی خود را به روش هایی بیان کنید که به خواسته های شخص دیگر جذاب باشد.خوب نیست که به رئیس خود بگویید که چرا می خواهید یک ویژگی را به روشی خاص پیاده کنید. خیلی بهتر است این پیشنهاد را از چارچوب ذهن بیان کنید که چرا اجرای یک ویژگی به روشی که شما پیشنهاد می دهید برای رئیس شما مفید است. شاید باعث شود که این نرم افزار با ثبات تر و یا احتمال بیشتری به موقع ارسال شود.

 

از بحث کردن بپرهیزید

به عنوان توسعه دهنده نرم افزار ، ما گاهی اوقات فکر می کنیم که همه افراد از دیدگاه منطقی به امور فکر می کنند. به راحتی می توانید به دام دروغ گویی باور کنید که استدلال محکم کافی است تا فرد دیگری را وادار کند تا روش تفکر شما را بپذیرد. حقیقت موضوع این است که حتی اگر دوست داریم خود را به قدرت فکری خود مباهات کنیم ، همه موجودات بسیار عاطفی هستیم. ما مثل نوزادان کوچکی هستیم که می پوشند لباس و بند می پوشند و وانمود می کنند همه بزرگ شده اند. جراحت یا جراحت به همان اندازه ممکن است باعث شود که ما گریه کنیم یا پرتگاه بریزیم ، اما ما آموخته ایم که آن احساسات را از دید دور کنترل و پنهان کنیم.

 

به همین دلیل ، اجتناب از استدلال به هر قیمت ضروری است. منطق و دلیل ناب کمی برای متقاعد کردن یک کودک نو پا فریاد می زند که واقعاً برای او منطقی است که به خواب برود تا او در روزهای آینده به خوبی استراحت کند و همین امر تقریباً به همان خوبی در متقاعد کردن یک همکار کوچک انجام می شود که روش شما برای انجام کارها بهترین است.

 

اگر در مورد چگونگی انجام کاری اختلاف نظر دارید ، در بسیاری از موارد بهترین اقدام شما این است که ابتدا تعیین کنید که آیا آن نقطه خاص تپه ای است که ارزش مرگ بر روی آن وجود دارد - به خصوص اگر می دانید که برای شخص دیگری درگیر است. هر فرصتی که بتوانید از کنار خود کنار بیایید و بپذیرید که در مورد مسئله کوچکی اشتباه می کنید که برای شما چندان معنی ندارد ، اما شاید برای شخص دیگر بسیار زیاد باشد ، باعث احترام بی نظیر شما با آنها خواهد شد و ذخیره می کنید. اعتبار آینده را برای شما دریافت می کنیم که هنگام تبدیل جداول قابل بازخرید هستند.

 

اگر هرگز وقت لازم برای کار با مهارت های افراد خود را ندیده اید ، اکنون زمان بهتری برای شروع وجود ندارد. شما می توانید زندگی خود را بسیار لذت بخش تر کنید وقتی یاد بگیرید که چگونه به تعامل و معامله با دیگران به روشی دلپذیر بپردازید ، و مزایایی که از یادگیری آن مهارت ها به دست می آورید ، ماندگاری و دشوار خواهد بود.

ارسال نظر

اگر قراره سوالی بپرسید که داخلش کد هست، بهتره از کدتون عکس بگیرید و به ایمیلی که پایین نوشتم بفرستید