هدف شما در آینده چیست

June 2020

ویدیویی وجود ندارد

این مقاله در ادامه مقاله قبلی است

 

اکنون که به حرفه شغلی توسعه نرم افزار خود فکر می کنید ، وقت آن است که اهداف خود را برای این تجارت تعریف کنید. همه افراد یکسان نیستند. شما ممکن است مجموعه اهداف متفاوتی را برای کار خود داشته باشید تا من ، اما اگر میخواهید همیشه به هدف های خود دست یابید ، باید بدانید که آنها چه هستند. اما اینکار گفتنش ساده‌تر از انجام دادنش است. من فهمیدم که اکثر توسعه دهندگان نرم افزار ، بدون هیچ گونه درک واقعی از اهدافشان یا آنچه که می خواهند در زندگی به انجام برسانند ، زندگی را رها می کنند. این وضعیت طبیعی بیشتر انسانهاست. ما تمایل نداریم که به اندازه کافی به آنچه باید توجه کنیم فکر کنیم و در نتیجه اقدامات ما فاقد هدف یا جهت هستند.

 

در مورد قایقرانی کشتی در اقیانوس فکر کنید. اما اگر مقصد مشخصی انتخاب نشده باشید و اقدامی برای هدایت کشتی در آن جهت انجام ندهید ، فقط بی هدف در دریا حرکت خواهید کرد. شاید بتوانید کشتی خود را به طور اتفاقی به یک جزیره یا دیگر توده های دریایی برسانید ، اما هرگز واقعاً پیشرفتی محکم نخواهید داشت تا زمانی که مشخص کنید کجا می خواهید بروید. هنگامی که مقصد خود را می دانید ، می توانید از تمام ابزارهایی که در اختیار دارید استفاده کنید تا کشتی به طور فعال در جهت هدایت شما به آنجا حرکت کند.

 

به نظر می رسد بسیار واضح است ، اما هنوز بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار اهداف خود را برای حرفه خود تعریف نمی کنند. چرا؟ فقط می توانم حدس بزنم ، اما می گویم که بیشتر توسعه دهندگان نرم افزار از ترس از چشم انداز بلند مدت برای حرفه خود می ترسند. آنها می خواهند همه گزینه ها را برای آنها باز بگذارند زیرا از انتخاب یک مسیر و پایین رفتن از آن می ترسند. چه می شود اگر این مسیر اشتباه باشد؟

 

برخی از توسعه دهندگان حتی اصلاً به آن فکر نکرده اند. ما به سمت وسایل خودمان مانده ایم و تمایل داریم مسیری را که برای ما گذاشته شده است دنبال کنیم. این یک کار بسیار دشوارتر برای ایجاد مسیر خودمان است ، بنابراین ما فقط این کار را نمی کنیم. در عوض ، ما اولین شغلی را که پیشنهاد دریافت می کنیم انجام می دهیم و در آن شغل می مانیم تا اینکه فرصت بهتری حاصل شود یا اخراج شویم.

 

دلیل شما برای تعیین اهداف در حرفه شما ، هرچه باشد ، اکنون زمان انجام این کار است. نه فردا ، هفته آینده بلکه همین حالا. هر قدمی که بردارید بدون جهت روشن ، گامی هدر رفته است.بدون هدف برای حرفه خود زندگی را به طور تصادفی طی نکنید.
 
چگونه اهداف را تعیین کنیم
خب حالا که من شما را متقاعد کرده ام که باید اهداف را تعیین کنید ، چگونه این کار را انجام می دهید؟ شروع با یک هدف بزرگ در ذهن آسان است و سپس ایجاد اهداف کوچکتر در این راه که به شما کمک می کند تا به هدف بزرگتری برسید. یک هدف بزرگ معمولاً خیلی مشخص نیست ، زیرا به وضوح دشوار است چیزی را تعریف کنید که بسیار دور باشد. اما اشکالی ندارد. هدف بزرگ شما باید به اندازه کافی خاص باشد تا مسیر مشخصی را برای سفر به شما نشان دهد. اگر بخواهم به چین قایقرانی بروم ، لازم نیست که دقیقاً طول و عرض جغرافیایی بندری را بدانم. من می توانم در کشتی خود سوار شوم و شروع به حرکت در جهت چین کنم و وقتی نزدیک تر می شوم همیشه می توانم خاص تر باشم. تنها کاری که من برای شروع کار باید بدانم این است که آیا به چین نزدیکتر هستم یا از آن طرف هستم.
 
هدف بزرگ شما باید موضوعی نه چندان مشخص باشد ، اما به اندازه کافی واضح است که می توانید بدانید که آیا به سمت آن سوار هستید یا نه. در مورد آنچه می خواهید در نهایت با حرفه خود انجام دهید فکر کنید. آیا می خواهید در یک شرکت مدیر یا مدیر اجرایی شوید؟ آیا می خواهید یک کارآفرین باشید که محصول خود را ایجاد کرده و آن را به بازار بیاورد؟ برای من هدف من همیشه این بود که در نهایت بتوانم به تنهایی بروم و برای خودم کار کنم.این واقعاً بر عهده شماست که هدف اصلی شما را تعریف کنید. چه چیزی را می خواهید از حرفه خود خارج کنید؟ کجا دوست دارید خود را در 5 یا 10 سال ببینید؟ پیش بروید و مدتی راجع به این فکر کنید - این واقعاً مهم است.
 
هنگامی که فهمیدید که هدف بزرگ و دور از دسترس شما چیست ، مرحله بعدی ترسیم یک دوره برای رسیدن به آنجا با رسیدن به اهداف کوچکتر در طول مسیر است. بعضی اوقات کمک می کند تا از هدف بزرگ خود به وضعیت فعلی خود به عقب فکر کنید. اگر قبلاً به هدف بزرگ خود دست یافته باشید ، در این مسیر برخی از نقاط عطف چه خواهد بود. اگر قبلاً به هدف بزرگ خود دست یافته باشید ، در این مسیر برخی از نقاط عطف چه خواهد بود؟ چه مسیری را می توان تصور کرد که بتوانید از هدف بزرگ خود به وضعیت فعلی خود ردیابی کنید؟
 
در یک زمان ، من یک هدف بزرگ از دست دادن حدود 100 پوند وزن داشتم. من به خودم اجازه داده بودم از فرم خارج شوم و می خواستم در مسیر برگشت باشم. من خودم اهداف کوچکتر از دست دادن 5 پوند هر دو هفته را برای خودم تعیین کردم. هر دو هفته ای که توانستم به هدف کوچکتر خود برسم ، مرا به سمت هدف بزرگم سوق داد.
 
اگر می توانید اهداف کوچکی داشته باشید که به تدریج شما را در جهت اهداف بزرگتر خود هدایت می کنند ، در نهایت به مقصد خود خواهید رسید.
مهم است که اهداف مختلفی داشته باشید که شما را به سمت هدف بزرگ خود هدایت کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است سالانه هدف خواندن کتابهای فنی زیادی یا یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید داشته باشید. این هدف سالانه ممکن است هدفی کوچکتر باشد که گام های گام به گام شما را به سمت هدف بزرگتر شما برای تبدیل کردن اهداف به یک توسعه دهنده سطح ارشد سوق می دهد. اما این هدف سالانه ممکن است به اهداف کوچکتر خواندن یک کتاب واحد در هر ماه یا پیشرفت روزانه پیشرفتهای مشخصی تقسیم شود.
 
اهداف کوچکتر شما را در مسیر حرکت و انگیزه قرار می دهد به گونه ای که شما در مسیر اهداف بزرگتر خود گام بر می دارید. اگر می خواهید هدف بزرگی را انجام دهید و در این راه اهداف کوچکتری ندارید ، دیگر وقت ندارید که مسیر خود را اصلاح کنید. اهداف کوچکتر همچنین به شما پاداش مکرر می دهند که به شما در ایجاد انگیزه کمک می کند. پیروزی های کوچک هر روز و هر هفته به ما کمک می کند احساس کنیم که پیشرفت می کنیم و کارهایی را انجام می دهیم ، این باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودمان داشته باشیم و به ما کمک می کند تا به جلو حرکت کنیم. اهداف کوچکتر نیز به نظر نمی رسد که یک هدف بزرگ باشند.
 
نوشتن یک کتاب را در نظر بگیرید. در حال حاضر من یک هدف دارم که هر روز و هر هفته خیلی از این کتاب را بنویسم. من در تلاش نیستم که هدف اصلی نوشتن کل کتاب را برطرف کنم ، اما درعوض آن را از منظر اینکه هدف من برای هر روز چیست ، جستجو می کنم و می دانم که با انجام کاری که باید هر روز انجام دهم ، هستم. سرانجام به هدف بزرگ من برای تکمیل کل کتاب خواهم رسید.
 
اگر زمان زیادی برای فکر کردن در مورد آینده خود ندیده اید و حداقل یک هدف مشخص و مشخص را ندارید که به آن هدف می خواهید ، این کتاب را کنار بگذارید و اهداف خود را برای خود تعریف کنید. کار ساده ای نیست ، اما خوشحال می شوید که این کار را کردید. کشتی نباشید که بی هدف در اقیانوس شناور باشد. قبل از سفر بادبانی یک دوره را ترسیم کنید.
 
اهداف خود را ردیابی کنید
 
بطور دوره ای ، باید اهدافی را که برای خود تعیین کرده اید ، پیگیری و به روز کنید - و در صورت لزوم آنها را تنظیم کنید. شما نمی خواهید قبل از اینکه اشتباه خود را کشف کنید ، مایل به مسافت سفر کنید ، و احتمالاً نمی خواهید مسیری را که به نظر می رسد اشتباه باشد ، به پایین حرکت کنید. من برای بررسی اهداف خود ، فواصل منظم و منظمی را پیشنهاد می کنم. این به شما کمک می کند در صورت لزوم تنظیماتی را انجام دهید و پاسخگو باشید. شما ممکن است بخواهید اهدافی را که برای هر هفته در پایان آن هفته تعیین کرده اید ، قبل از برنامه ریزی در هفته بعدی ، مرور کنید. در مورد هر ماه ، ربع و سال نیز همین اتفاق می افتد.
 
تأمل در مورد آنچه در طی دوره های زمانی کوچک و بزرگ به دست آورده اید بسیار مفید خواهد بود تا بتوانید تشخیص دهید که آیا پیشرفت خوبی را انجام داده اید یا باید به نوعی تنظیم کنید.

ارسال نظر

اگر قراره سوالی بپرسید که داخلش کد هست، بهتره از کدتون عکس بگیرید و به ایمیلی که پایین نوشتم بفرستید