عادهای سالم - چگونه می توان به یک توسعه دهنده بهتر تبدیل شد و زندگی شادتری داشت

April 2021


یک توسعه دهنده عالی بودن فقط به معنی نوشتن کد عالی نیست. عادات خاصی را کشف کرده ام که برای کار شما و زندگی شما نیز مفید است.

 

اصولاً عادت‌ها قسمت هایی از زندگی ما هستند که کارهای روزمره ما را تشکیل می دهند. آنها قدرتمندترین ابزاری هستند که برای تغییر زندگی خود در اختیار داریم.

 

در این مقاله من پنج عادت اساسی را که به اعتقاد من، بیشتر به نفع کار شما به عنوان یک توسعه دهنده است، به اشتراک می گذارم. اما این عادت‌ها به مهارت برنامه‌نویسی شما کمک نمی کنند، بلکه زندگی شما را بهبود می بخشند و باعث شادی و سلامتی شما می شوند.

 

عادت شماره 1 - غذای سالم بخورید

برنامه نویسی می تواند یک کار بسیار فشرده باشد ، خصوصاً برای مغز شما. بدن شما فقط می تواند با مواد مغذی که می خورید کار کند. اگر ورودی بد باشد ، نمی توانید انتظار خروجی عالی داشته باشید ، درست است؟

 

به عنوان مثال ، یک ماشین مسابقه آب مصرف نمیکند. این بنزین است که به آن ماشین کمک می کند تا حد ممکن کارآمد باشد. برای خود شما نیز همین است. اگر می خواهید عملکرد بهتری داشته باشید و کارایی بیشتری داشته باشید ، باید موارد مناسب را در بدن خود قرار دهید.

 

غذای سالم چیست؟

اما در واقع "سالم" خوردن به چه معناست؟ من طی دو سال گذشته چیزهای زیادی در مورد تغذیه خوب یاد گرفته ام و خودم روش های زیادی را امتحان کرده ام. وقتی شروع به درست غذا خوردن کردم ، پیشرفت چشمگیری در زندگی و کار خود به عنوان برنامه نویس احساس کردم.

 

من متخصص تغذیه نیستم ، اما شما می توانید توصیه های زیر را به عنوان نکاتی از تجربه و دانش خودم در نظر بگیرید.

 

رژیم های مختلف غذایی زیادی وجود دارد و از نظر من اکثر آنها کاملاً بی فایده هستند ، زیرا به نظر می رسد که آنها سعی می کنند از جیب شما پول بیرون بیاورند.

 

مانند من مجبور نیستید گیاهخوار شوید ، اما طبق تحقیقات و صحبت های من با پزشکان ، پیروی از رژیم مدیترانه ای بیشتر موارد توصیه شده است. بیشتر می توانید در این مقاله بخوانید.

 

اگر واقعاً می خواهید در این مورد جدی بگیرید ، من به شما پیشنهاد می کنم که با یک متخصص تغذیه یا هر متخصص دیگری در آن زمینه قرار ملاقات بگذارید. آنها می توانند به شما کمک کنند برنامه های غذایی خود را تنظیم کنید و به شما در مورد چگونگی انتخاب سالم توصیه کنند.

 

عادت شماره 2 - فعالیت بدنی و کششی زیادی انجام دهید

همه ما آن را می دانیم. ما به عنوان برنامه نویس ممکن است 8 تا 10 ساعت در روز بنشینیم که باعث درد کمر می شود و به طور کلی می تواند احساس عدم تعادل در ما ایجاد کند.

 

فعالیت بدنی مانند دویدن ، ورزش با وزنه یا انجام برخی از ورزش ها نه تنها باعث بهبود سلامت جسمی بلکه سلامت روانی ما نیز می شود.

 

چرا فعالیت بدنی مهم است؟

تحرک بدنی یکی از مهمترین عواملی است که به من کمک می کند به عنوان یک برنامه نویس در سطح بالایی عملکرد داشته باشم. به تسکین استرس کمک می کند ، ذهن من را پاک می کند و بدن را تقویت می کند. فعالیت بدنی همچنین به شما کمک می کند تا در برابر بسیاری از بیماری های مزمن محافظت کنید و عملکرد مغز شما را بهبود می بخشد - که البته به عنوان یک برنامه نویس بسیار مهم است.

 

مزیت بزرگ دیگر این است که می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند. بنابراین هنگام رعایت رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم ، احتمال نگرانی در مورد وزن خود کم است.

 

من عاشق این هستم که صبح ناشتا بدوم چون خونم جاری می شود و انرژی من را برای روز تعیین می کند. ممکن است سخت باشد ، به خصوص وقتی که دلم نمی خواهد - اما وقتی کارم تمام شد ، می دانم که در ابتدا سخت ترین قسمت روز را فتح کرده ام. این کار یک ذهنیت قوی را تشکیل می دهد و من را سرشار از انرژی می کند. همچنین بسیار مفید است زیرا بدن شما انرژی مورد نیاز خود را از ذخایر چربی دریافت می کند که منجر به چربی سوزی می شود.

 

چرا کشش هم مهم است

انجام فعالیت بدنی منظم عالی است ، اما فقط نیمی از تصویر است. نیمه دیگر کاملاً در مورد کشش بدن است.کشش به شما کمک می کند تا انعطاف پذیری و وضعیت بدن خود را بهبود ببخشید. همچنین به شما كمك می كند تا درد شما پس از نشستن تمام روز در مقابل رایانه كاهش یابد. متفاوت بودن وضعیت کار از حالت نشستن به ایستادن نیز راهی عالی برای حرکت دادن بدن به روش های مختلف است.

 

حرکات کششی همچنین می توانند برای سایر زمینه های زندگی شما بسیار مفید باشند. تنش را آزاد می کند و بنابراین میزان استرس شما را کاهش می دهد. همچنین به شما کمک می کند ذهن خود را آرام کرده و انرژی خود را افزایش دهید. از کشش بدن در صبح یا عصر خودداری نکنید. بدن و ذهن شما بعدا از شما تشکر خواهند کرد.

 

عادت شماره 3 - تکنیک های مناسب مدیریت استرس را ایجاد کنید

زندگی ما به عنوان یک توسعه دهنده می تواند بسیار شلوغ و پرتنش باشد. بنابراین بسیار مهم است که ما حداقل یکی از راه های کاهش استرس را در برنامه های روزمره خود ادغام کنیم. همانطور که در بالا مشاهده کردیم ، فعالیت بدنی و کشش روزانه می تواند به ما کمک کند تا استرس زیادی را از بین ببریم. اما روش های بیشتری وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

 

استرس خوب در مقابل استرس بد

اما آیا استرس به طور کلی بد است؟ اساساً استرس یک سیستم هشدار دهنده است که میتواند مفید و مضر باشد.در مقادیر کم ، استرس می تواند به شما کمک کند تا با چالش های روزمره روبرو شوید و برای رسیدن به اهداف خود انگیزه ایجاد کنید. همچنین می تواند حافظه شما را تقویت کرده و به شما در انجام کارها با کارآیی بیشتر کمک کند.

 

از طرف دیگر ، استرس زیاد می تواند باعث بروز مشکلات جدی در سلامتی شود. این می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند و باعث فشار خون بالا ، افسردگی و اضطراب شود.برخی از مهمترین علائم استرس بیش از حد ، عدم توانایی در تمرکز ، بدن درد ، سردرد ، تغییر اشتها و مکرر بیمار شدن است. یک سیگنال بسیار معمول دیگر این است که اگر دیگر نمی توانید به درستی بخوابید و نمی توانید ذهن خود را خاموش کنید.

 

به نظر من ، این استرس بد چیزی نیست که شما داشته باشید ، بلکه چیزی است که برای خود ایجاد می کنید. این همیشه نشانه این است که به آینده فکر می کنید و از آن اضطراب دارید. شاید نتوانید ضرب الاجل را رعایت کنید یا به این فکر می کنید که رئیس شما هنگام انجام یک کار "بد" چه کاری انجام می دهد. احساس می کنید قلب شما می تپد و شروع به تسخیر شما می کند.

 

چگونه استرس خود را کنترل کنیم

ورزش های تنفسی یکی از بهترین راه ها برای آرام سازی ذهن ، از بین بردن استرس و کمک به شما برای آگاهی بیشتر از خود است. در شرایط استرس زا شروع به نفس کشیدن سریعتر می کنیم که باعث استرس در بدن ما می شود. همچنین موضوعی به نام screen apnea وجود دارد که به این معنی است که هنگام تماشای صفحه نمایش ، تمایل به توقف تنفس داریم. می توانید تصور کنید که این اصلاً نمی تواند سالم باشد!

 

با تمرینات تنفسی می توانید به خود آموزش دهید که حتی در موقعیت های استرس زا نفس بکشید. آن را با یک فنجان چای مقایسه کنید. هر روز فنجان را با موقعیت های استرس زا یا پر فشار پر می کنید. با تمرینات تنفسی آرامش بخش مانند مراقبه ، تای چی ، چی گونگ یا تنفس دیافراگمی ، فنجان را دوباره خالی می کنید. تصور کنید که هر روز فنجان و با خودتان چه اتفاقی می افتد که آن را خالی نمی کنید و چای بیشتری را در آن می ریزید.

 

اگر هیچ تجربه ای در مراقبه و مواردی از این دست ندارید ، می توانم به شما توصیه کنم که با برنامه ای مانند "headspace" یا "calm" شروع کنید. آنها مراقبه های هدایت شده ای ارائه می دهند که برای مبتدیان بسیار دوستانه است. همچنین می توانید به یک گروه تای چی در منطقه خود سر بزنید یا به یک گروه مراقبه بپیوندید.

 

این روش ها نه تنها به شما در رفع استرس کمک نمی کنند ، بلکه به شما آموزش می دهند که بیشتر در لحظه باشید و افکار خود را کنترل کنید. شما یاد خواهید گرفت که اجازه دهید افکار بیایند و بروند. و احساس می کنید 500 پوند از روی شانه های شما افتاده است. شما همچنین توانایی خود را برای تمرکز حتی بهتر در شغل خود بهبود خواهید بخشید.

 

عادت شماره 4 - ذهنیت مبتدی را حفظ کنید

آیا اولین باری که کد نوشتید یا جهان علوم کامپیوتر را کاوش کردید به یاد دارید؟ هنوز هم می توانید آن هیجان را احساس کنید؟

 

به ابتدا فکر کنید

هنوز هم می توانم بخاطر بیاورم که وقتی برنامه‌نویسی را کشف کردم چه احساسی داشتم و چه بلایی سرم آورد. مثل این بود که به یک راز محرمانه پی برده باشم. علوم کامپیوتر و به ویژه برنامه نویسی برای من مانند جادو بود. آن دسته از افرادی که قادر به نوشتن کد بودند از نظر من مانند ابر قهرمانان بودند.

 

من می دانستم که هنوز در آغاز راه هستم و واقعاً برای یادگیری چیزهای مختلف آزاد هستم. برای من اشکالی نداشت که در این کار مهارت نداشته باشم ، اما می دانستم هرچه بیشتر بنشینم و یاد بگیرم ، بهتر خواهم شد. من سطح مبتدی خود را پذیرفتم و هرچه بیشتر یاد گرفتم ، بیشتر شناختم که می خواهم یاد بگیرم.

 

دوباره مبتدی باشید

این همان چیزی است که من فکر می کنم یک ذهنیت مبتدی است. از چشمان مبتدی که به دنبال چیزهای جدید برای یادگیری است نگاه می کند و می پذیرد که هنوز یک دنیا برای یادگیری وجود دارد. آنها هنوز هم این هیجان را دارند تا بیشتر و بیشتر کشف کنند.

حفظ این طرز فکر و تشخیص اینکه اشتباهات فرصتی برای یادگیری مهارت های جدید است ، کلید پیشرفت به عنوان یک توسعه دهنده است. حتی اگر بیست سال تجربه دارید از چالش های جدید پرهیز نکنید.

 

عادت شماره 5 - به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید

استراحت و اطمینان از داشتن خواب کافی احتمالاً دو مورد از مهمترین عواملی هستند که به شما کمک می کنند عملکرد مداوم در سطح بالایی داشته باشید. بدن و ذهن ما مانند باتری ها برای شارژ مجدد باید به درستی استراحت کنند. از آنجایی که برنامه نویسی می تواند شدید باشد و از نظر ذهنی مالیات می برد ، استراحت و خواب کافی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

البته ، من یک پزشک یا متخصص در زمینه پزشکی نیستم. اما من دوست دارم آنچه را که هنگام آزمایش رویه خواب خود یافته ام و تجربه کرده ام با شما در میان بگذارم. اگر در مورد خواب و سلامتی خود با مشکلات جدی روبرو هستید ، به فکر مشاوره با یک متخصص باشید.

 

اثرات منفی نداشتن خواب کافی

هنگامی که به اندازه کافی نخوابیم ، تأثیرات منفی بسیاری روی بدن ما می گذارد. این می تواند به مشکلات حافظه منجر شود زیرا در طول خواب مغز ما ارتباطاتی ایجاد می کند که به ما در پردازش و به خاطر سپردن اطلاعات جدید کمک می کند.

 

وقتی خواب کافی نداریم یکی از مهمترین مهارت های ما نیز در معرض خطر است. ما می توانیم در تفکر و تمرکز مشکل ایجاد کنیم. وقتی به اندازه کافی استراحت نکنیم ، مهارت های حل مسئله و تمرکز ما تأثیر منفی می گذارد. بنابراین ممکن است کشیدن بیداری کشیدن در شب در کوتاه مدت کارآمد به نظر برسد ، اما واقعا می تواند به مهارت برنامه نویسی طولانی مدت شما آسیب برساند.

 

بسیاری از تأثیرات منفی دیگر مانند تغییرات خلقی ، ضعف ایمنی ، فشار خون بالا ، خطر ابتلا به دیابت ، افزایش وزن ، خطر بیماری قلبی و میل جنسی پایین وجود دارد. خواب به اندازه آب و هوا برای بدن ضروری است.

 

چه مقدار خواب کافی است؟

اما دقیقاً خواب کافی به چه معناست؟ نظرات مختلفی در مورد آن موضوع وجود دارد و من پیشنهاد می کنم نقطه شیرین خود را پیدا کنید. شما می توانید مقادیر مختلفی مانند شش ، هفت یا هشت ساعت را آزمایش کنید و سطح انرژی خود را در طول روز پیگیری کنید.

 

نقطه شیرین خودم بین هفت تا هشت ساعت است. کمتر از هفت ساعت خوابیدن بعضی اوقات برای من مشکلی ندارد اما با گذشت مدت طولانی احساس می کنم سطح انرژی ام پایین می آید. در طرف دیگر وقتی بیش از هشت ساعت می خوابم ، بعد از مدتی نیز برای سطح انرژی من مفید نیست.

 

برخی از ترفندها برای کمک به شما در برقراری یک برنامه خواب سالم وجود دارد ، مانند پرهیز از چرت زدن در روز ، نوشیدن کافئین چند ساعت قبل از خواب ، خوابیدن و بیدار شدن همزمان (حتی آخر هفته ها!) ، انجام فعالیت های آرامش بخش در یک ساعت قبل از خواب مانند عدم استفاده از وسایل الکترونیکی قبل از خواب.

 

چرا استراحت مهم است

در مورد استراحت در طول زمان کار خود نیز همین امر است. وقتی احساس می کنم دیگر نمی توانم به درستی تمرکز کنم ، به طور معمول سریع استراحت می کنم. وقفه لازم نیست زیاد باشد. انداختن چند دارت روی تخته دارت، پیاده روی سریع با سگ، 30 دقیقه دویدن یا فقط ایستادن ، داشتن کشش خوب و تهیه قهوه یا چای جدید از فرصت های کمی استراحت است.

 

بیشتر اوقات من راه حل مشکلاتی را پیدا می کردم که در طول این تعطیلات به مدت یک ساعت به آن فکر می کردم. بیرون آوردن من از آن "سیاه چاله" معجزه می کند. برخی از سیستم های بهره وری مانند تکنیک pomodoro نیز می توانند به شما کمک کنند تا روال استراحت را تنظیم کنید. می توانید تایمی را برای مدت زمان بیست دقیقه تنظیم کنید که در آنجا کارهای متمرکز انجام می دهید و بعد از آن پنج دقیقه استراحت می کنید. این یک پومودورو است. بعد از سه یا چهار پومودورو سی دقیقه بیشتر وقت استراحت می گذارید.

 

اما شما فقط می توانید یک تایمر تنظیم کنید تا هر ساعت به شما یادآوری کند که مثلاً ده دقیقه استراحت کنید. مثل همیشه ، موارد مختلف را امتحان کنید و به آنچه برای شما بهتر است پایبند باشید.

 

چگونه عادت ها را شکل دهیم

اگر می خواهید در مورد ساختن عادت‌هایی که برای همیشه ماندگار هستند بیشتر بیاموزید ، من بسیار شما را به خواندن "عادت های اتمی" از james Clear تشویق می کنم. اگر قبلاً آن را خوانده اید و هنوز در ایجاد عادت های خود با مشکل روبرو هستید ، آن را دوباره بخوانید. او اساساً روند ایجاد موفقیت آمیز عادت ها را در چهار قانون تنظیم می کند.

 

قانون شکل گیری عادت شماره 1 - آن را واضح اعلام کنید

قانون اول این است که آن را آشکار کند. به محرک هایی اشاره کنید که شما را به انجام این عادت جدید یادآوری یا مجبور می کنند. به عنوان مثال اگر می خواهید صبح تمرین کنید ، شب قبل کیف خود را ببندید و آن را همراه با لباس درب منزل قرار دهید. اولین چیزی که صبح می بینید وسایل شما برای تمرین است.

 

قانون شکل گیری عادت شماره 2 - آن را جذاب کنید

قانون دوم جذابیت آن است. عادتی را که باید انجام دهید (عادت جدید خود ، مانند دویدن) را با عادتی که دوست دارید انجام دهید (عادت موجود ، مانند گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود) ترکیب کنید. روش دیگر جستجوی محیطی است که عادت جدید شما در آن طبیعی است. به عنوان مثال این می تواند یک باشگاه دویدن محلی باشد.

 

قانون شکل گیری عادت شماره 3 - کار را آسان کنید

قانون سوم آسان سازی آن است. ما اغلب تمایل داریم که بیش از حد از خود انتظار داشته باشیم ، خصوصاً در آغاز کار. در ساخت عادت ها چیزی به عنوان احساس یک شبه وجود ندارد - همه آنها با گذشت زمان شکل می گیرند. 60 روز اول مهمترین زمانی است که می خواهید عادت ایجاد کنید و با انجام مداوم آن ایجاد می شود. بنابراین ، آن را تا حد ممکن برای خود آسان کنید.

 

تمام موانعی را که ممکن است در انجام این عادت در راه شما وجود داشته باشد بردارید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید غذای سالم خود را بپزید ، از تمیز بودن آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنید. از آنجا که تمیز کردن آن قبل از پختن غذا می تواند مانع شما شود ، انگیزه شما را از بین ببرد و منجر به این شود که شما اصلاً غذا نمی پزید.

 

یک عامل کلیدی برای سهولت در انجام آن رعایت قانون دو دقیقه ای است. اعمالی را انجام دهید که بیش از دو دقیقه طول نکشد. به عنوان مثال شما می خواهید بیشتر بخوانید و هدف نهایی شما این است که هفته ای یک کتاب بخوانید ، با یک صفحه در روز شروع کنید. به یاد داشته باشید که ابتدا این عادت را ایجاد کرده و سپس آن را بهینه کنید. این برای عادت به عادت جدید ضروری است.

 

قانون شماره 4 عادت - آن را پاداش دهید

قانون چهارم در مورد پاداش دادن آن است. بعد از اینکه عادت جدید خود را انجام دادید ، پاداش دهید و خود را تشویق کنید. یک روش بسیار معمول داشتن یک لیست یا تقویم است و هر بار که کار را انجام می دهید ، یک روز تعطیل دیگر را عبور می دهید. همچنین می توانید این فرآیند را به یک ردیاب عادت منتقل کنید که در آن واقعاً می توانید پیشرفت خود را مشاهده کنید. شما نمی خواهید روند مداوم انجام آن را خاتمه دهید. مانند قانون شماره 3 ، به یاد داشته باشید که بر قوام بر کیفیت تمرکز کنید. آنچه پاداش داده شده تکرار می شود و از مجازات آن جلوگیری می شود.

 

چگونه عادت های بد را از بین ببریم

اگر می خواهید از شر عادت های بد خلاص شوید ، می توانید این قوانین را معکوس کنید. بگذارید بگوییم شما می خواهید زمان تماشای تلویزیون را کاهش دهید. با استفاده از پریز برق ، پنهان کردن کنترل از راه دور در زیرزمین یا قرار دادن آن در جایی دور، آن را برای خود سخت کنید.

 

یا وقتی لغزیدید و یک عادت بد انجام دادید ، 50 دلار یا هر چیز دیگری که واقعاً شما را مجازات می کند بسوزانید.

 

 

مقالات مرتبط

چگونه انگیزه ای برای یادگیری هر چیز خارج از منطقه راحتی پیدا کنیم

python lambda

python polymorphism

python any, all