تفاوت بین توسعه دهنده وب و توسعه دهنده رابط کاربر

April 2021


توسعه دهنده وب چیست؟

یک توسعه دهنده وب می تواند به عنوان یک متخصص با دانش خاص دامنه از وب ، معماری وب و فن آوری ها تعریف شود. آنها با ساخت وب سایت / برنامه از HTML اولیه تا پایگاه داده سرو کار دارند.

 

بنابراین ، یک توسعه دهنده وب وظیفه ایجاد یک وب سایت از ابتدا را دارد و اطمینان حاصل می کند که کاربر نهایی هنگام پیمایش در یک وب سایت یا برنامه مشکلی ندارد. علاوه بر این ، وب سایت یا برنامه برای کاربران پیشرفته و مبتدیان نباید خیلی ساده یا پیچیده باشد. این به شما کمک می کند تا تعداد مواردی که بازدید کننده سایت بدون مرور در صفحات وب دیگر خارج می شود ، کاهش یابد.

 

در توسعه وب سه قسمت وجود دارد:

اسکریپت نویسی سمت مشتری: - این کدی است که در مرورگرهای وب اجرا می شود و تعیین می کند که کاربران / مشتری ها بلافاصله وقتی روی صفحه وب یا برنامه قرار می گیرند ، چه چیزی را می بینند.
برنامه نویسی سمت سرور: - این کدی است که روی وب سرور اجرا می شود و مکانیک های back-end را تأمین می کند.
فناوری پایگاه داده: - همان چیزی است که یک وب سایت و برنامه برای اطمینان از عملکرد موثر و روان آن استفاده می کنند.

به همین دلیل ، سه نوع توسعه دهنده وب وجود دارد. توسعه دهنده front-end ، توسعه دهنده back-end و توسعه دهنده تمام پشته. توسعه دهنده Front-End عمدتا با ظاهر کلی وب سایت یا برنامه سر و کار دارد ، در حالی که توسعه دهنده Back-End با پس زمینه سر و کار دارد و از عملکرد همه عملکردها اطمینان حاصل می کند. برای توسعه دهندگان تمام پشته ، آنها از توسعه front-end و back-end اطلاعاتی دارند.

به طور کلی ، توسعه دهندگان وب با شروع کار ، عملکرد و تعامل ، با نحوه کار یک وب سایت سرو کار دارند.

 

مهارت های مورد نیاز یک توسعه دهنده وب چیست؟

برای اینکه یک توسعه دهنده وب موفق باشید ، باید درک کاملی از مهارت های خاص توسعه وب داشته باشید. این شامل دانش بسیار خوبی در مورد HTML ، CSS ، JavaScript ، jQuery و فناوری های سمت مشتری است. این امر عمدتا مربوط به توسعه دهندگان جلویی است.

• یک توسعه دهنده وب همچنین باید در زبان های برنامه نویسی متخصص باشد. اینها شامل PHP ، Ruby ، ​​ASP ، Java ، C ، C ++ ، Python ، Bash و موارد دیگر است.


• یک توسعه دهنده وب همچنین باید در ایجاد و نگهداری پایگاه داده متخصص باشد. اینها شامل MySQL هستند.
• نحوه ساخت و نگهداری وب سایت ها و برنامه ها را بدانید
• آنها همچنین باید بدانند که چگونه دامنه و میزبانی وب را خریداری کنند.
• آنها معمولاً باید بدانند که چگونه می توانند چیدمان وب سایت ، عملکرد و توانایی تعامل را بسازند.
• آنها همچنین از سازگاری سایت با همه مرورگرهای وب اطمینان حاصل کرده و در صورت لزوم آزمایش و به روزرسانی را انجام می دهند.
• شما به عنوان یک توسعه دهنده وب ، باید بدانید که چگونه سیستم های مدیریت محتوا (CMS) را تنظیم و راه اندازی کنید. این شامل وردپرس ، جوملا و دروپال است.
• همچنین برای توسعه دهنده دانستن چگونگی راه اندازی فروشگاه های آنلاین با استفاده از سیستم عامل های تجارت الکترونیکی ضروری است.

 

مهارت های شخصی مورد نیاز یک توسعه دهنده وب چیست؟

جدا از مهارت های حرفه ای ، یک توسعه دهنده وب همچنین باید نحوه تعامل با مردم را بداند. این شامل مشتریان ، اعضای تیم ، طراحان وب ، توسعه دهندگان UI ، توسعه دهندگان UX ، توسعه دهندگان نرم افزار و بسیاری دیگر است.

به عنوان یک توسعه دهنده وب ، داشتن یک مدیر زمان خوب نیز ضروری است. این به شما این امکان را می دهد که از مهلت های کاری خود عبور کنید.

یک توسعه دهنده وب همچنین باید یک ارتباط برقرار کننده خوب باشد. از آنجا که آنها به صورت گروهی کار می کنند و تنها نیستند ، باید بتوانند به جای پروژه های منفرد ، در تیم ها کار کنند.

یکی نیز باید مدیر پروژه باشد. زیرا توسعه اغلب به عنوان یک پروژه مشاهده می شود. مهارت های مدیریتی خوب نیز برای برقراری ارتباط موثر و اتمام کار مورد نیاز است.

 

چه کسی یک توسعه دهنده رابط کاربر است؟

رابط کاربری اصطلاحی است که همه مواردی را که کاربر ممکن است هنگام استفاده از دستگاهی مانند لپ تاپ با آن ارتباط برقرار کند تعریف می کند. این شامل صفحه ، صفحه کلید ، ماوس ، و ظاهر برنامه ، وب سایت و گرافیک است. هدف اصلی از طراحی رابط کاربر این است که تعاملات کاربر به ساده ترین شکل ممکن انجام شود.

 

یک توسعه دهنده UI تمایل به استفاده از HTML ، CSS ، jQuery ، فناوری های سمت مشتری و JavaScript دارد. با این حال ، بر خلاف یک توسعه دهنده جلو که بر همه آنها تأکید دارد ، یک توسعه دهنده رابط کاربر تمایل دارد بیشتر روی HTML و CSS تمرکز کند. بنابراین ، یک توسعه دهنده رابط کاربر تمایل دارد تا روی جنبه طراحی و تعامل وب سایت / برنامه تمرکز کند.

با نگاهی گسترده تر ، یک متخصص UI همچنین رابط های کاربری نرم افزار را ایجاد و نگهداری می کند. علاوه بر این ، آنها همچنین با برنامه ریزی معماری رابط ، برنامه هایی برای رابط کاربری می نویسند.

به طور کلی ، این صرفاً فردی است که مهارت های خاصی در رابطه با ظاهر ، احساس و تعامل یک وب سایت یا برنامه دارد.

 

جنبه منحصر به فرد توسعه دهندگان UI

آنها بر نحوه نمایش توابع و نحوه تعامل کاربران با رابط خاص تمرکز می کنند. این توسعه دهندگان تمایل دارند که مهارت های فنی و فنی را در کار خود ترکیب کنند. بنابراین ، آنها باعث می شوند که یک برنامه یا وب سایت خوب و در عین حال عملکردی مناسب داشته باشد.

آنها به راحتی طرح های بصری مانند طراحان گرافیک تولید می کنند و برای اطمینان از سازگاری با مرورگر ، آنها را به کد HTML تبدیل می کنند. آنها اغلب از سازگاری مرورگر محتاط هستند تا اطمینان حاصل کنند که تعامل یک صفحه وب مختل نمی شود.

توسعه دهندگان رابط کاربری معمولاً با مدیران محصولات ، توسعه دهندگان نرم افزار ، آزمایش کنندگان و طراحان تجربه کاربر از نزدیک کار می کنند. آنها معمولاً از ساختارهای محلی و سیستم های یکپارچه سازی برای ایجاد تغییرات برای آزمایش استفاده می کنند.

به طرز حیرت انگیزی ، اگر کدی از قبل نوشته شده باشد ، آن را بهتر و کاربردی تر از آنچه در آن بود قرار می دهد.

 

مهارت های مورد نیاز یک توسعه دهنده رابط کاربر چیست؟

• یک توسعه دهنده UI باید از برنامه های گرافیکی و گرافیکی آگاهی داشته باشد.
• آنها همچنین باید در زبان های برنامه نویسی و کدگذاری مهارت داشته باشند.
• به عنوان یک توسعه دهنده ، باید در مهارت های فنی کاملاً مجهز باشید.
• یک توسعه دهنده UI همچنین باید دانش کافی در زمینه طراحی و ایجاد ظاهر عالی داشته باشد.
همچنین دانستن HTML ، CSS ، JavaScript و فناوری های سمت مشتری نیز ضروری است.
• دانش مرورگرها و سازگاری آنها.
• یک توسعه دهنده UI همچنین باید معماری هر م componentلفه ای که عناصر کل برنامه را فراهم می کند ، توسعه دهد.
• از آنجا که آنها با توسعه دهندگان دیگر همکاری نزدیک دارند ، باید بدانند که چگونه یک تجربه کاربری عالی ایجاد کنند.

 

مهارت های شخصی مورد نیاز یک توسعه دهنده رابط کاربر چیست؟

یک توسعه دهنده UI باید یک بازیکن تیم خوب باشد زیرا آنها تنها با دیگران کار نمی کنند. علاوه بر این ، داشتن یک هماهنگ کننده خوب برای کار موثر با تیم توسعه و محصول ضروری است.

به عنوان یک توسعه دهنده UI ، هنوز هم باید خلاق باشید تا مطمئن شوید که یک طراحی عالی برای وب سایت یا برنامه طراحی کرده اید.

همچنین داشتن اطمینان از ضرب العجل ها و مدیر عالی پروژه برای اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی کار می کند ضروری است.

بتوانید مطابق با توسعه دهندگان سیستم کار کنید تا معماری رابط کاربری عالی و انعطاف پذیر ایجاد کنید.

به روز بودن توسعه دهندگان رابط کاربری با جدیدترین فناوری ها ، استانداردها و روندها بسیار ضروری است.

 

چه چیزی یک توسعه دهنده وب را از یک توسعه دهنده رابط کاربری متمایز می کند؟

 

مهارت ها

برای مبتدیان ، نوع مهارت های مورد نیاز یک توسعه دهنده UI با مهارت مورد نیاز یک توسعه دهنده وب متفاوت است. توسعه وب پیچیده تر از طراحی و توسعه رابط کاربر است. با این حال ، مهارت های فنی برای هر دو حرفه ضروری است ، اما گستردگی آنها تفاوت است.

 

عمل

هر دو رابط کاربری و توسعه دهندگان وب با سایر متخصصان همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت یا برنامه را در مدت زمان کوتاهی عملیاتی می کنند. با این حال ، یک توسعه دهنده وب پشته کامل می تواند بدون نیاز به کمک به راحتی بر روی او کار کند. برای توسعه دهنده UI ، کار با دیگران برای اطمینان از 100٪ کامل بودن ایجاد ، اجباری است.

 

گرفتن در معرض

توسعه دهندگان وب بیشتر از توسعه دهندگان UI در معرض دید قرار می گیرند. این به این دلیل است که منابع اخیر به برخی منابع محدود می شوند ، در حالی که یک توسعه دهنده وب می تواند به راحتی به هر منبعی دسترسی پیدا کند.


تجربه و تخصص

تا حدودی رابط کاربری ، توسعه دهندگان به عنوان توسعه دهندگان جلویی نامیده می شوند. یک توسعه دهنده وب پشته کامل مهارت های یک توسعه دهنده جلویی و بیشتر را دارد و پیشرفته تر از متخصصان رابط کاربری است. برخلاف توسعه دهنده UI که نمی تواند به تنهایی کار کند ، یک توسعه دهنده وب می تواند بدون توسعه دهنده رابط کاربر کار کند.


نتیجه

برای جمع بندی آن ، هم توسعه دهندگان رابط کاربر و هم توسعه دهندگان وب مهم هستند. آنها متفاوت عمل می کنند اما برای دستیابی به همان نتیجه کار می کنند و راه حلی برای مشکلات فناوری ارائه می دهند. چقدر پیشرفته است تفاوت حرفه ای بین این دو ایجاد می کند.

دفعه بعدی که یک برنامه کاربردی یا وب سایت را مشاهده کردید ، بدانید که توسط تیمی از توسعه دهندگان ساخته شده است. اگر می خواهید وارد دنیای وب شوید ، مطمئن باشید که به تعهد زیادی احتیاج دارد.

مقالات مرتبط

برنامه نویسی ناهمزمان

حقایق بسیار خوبی که باعث می شود شما یک توسعه دهنده Back End باشید

جنگو در مقابل ruby on rails: کدامیک بهتر است؟

چگونه انگیزه ای برای یادگیری هر چیز خارج از منطقه راحتی پیدا کنیم