جوانب مثبت و منفی چارچوب جنگو

April 2021


بسیاری از فن آوری های شگفت انگیز ، شهودی و آسان برای مدیریت پروژه شما وجود دارد. انباشته فناوری های مناسب می تواند پروژه شما را برجسته کند ، در حالی که یک انتخاب اشتباه ممکن است منجر به اتلاف بودجه شود. چگونه می توان ابزار مناسب برای توسعه برنامه خود را پیدا کرد؟

مقایسه برخی از مناسب ترین آنها تنها راه صحیح است. در این مقاله ، ما در مورد جوانب مثبت و منفی Django ، یک چارچوب مجهز به Python صحبت خواهیم کرد. بیایید بفهمیم با مشخصات پروژه شما سازگار است یا نه. علاوه بر این ، برای مقایسه کاملاً آگاهانه با مقایسه لاراول در مقابل جنگو ادامه دهید.

 

جوانب مثبت چارچوب جنگو

بیایید با تجزیه و تحلیل مزایای جنگو شروع کنیم. علاوه بر این ، مزایای آن مشخص می کند که فناوری برای انواع پروژه ها مناسب است و استفاده از جنگو در چه موقعیت هایی بیشتر منطقی است.

 

1. جنگو توسعه پروژه های بزرگ را تسریع می کند

ابتدا باید با اشاره به این نکته که جنگو فقط برای پروژه های بزرگ ایده آل است. تمام عملکرد آن این است که اطمینان حاصل کند توسعه دهندگان پروژه های بزرگ را سریعتر و با خطاهای کمتری به کار می گیرند. با وجود تمام معماری یکپارچه ، جنگو انعطاف پذیری خاصی را در پروژه های بزرگ نشان می دهد ، به شما امکان می دهد همزمان ماژول های موازی ایجاد کنید ، در نتیجه چندین برابر روند توسعه را تسریع می کنید.

این یک مزیت اصلی در هنگام ایجاد MVP است زیرا حتی یک پروژه بزرگ می تواند بازخورد واقعی مخاطبان را بسیار سریعتر از آنچه در سایر چارچوب ها دارد ، دریافت کند.

 

2. جنگو روی ایمنی تمرکز دارد

تمرکز زیاد بر روی موضوعات امنیتی یکی از نقاط قوت اصلی جنگو و از مزایای مهم جنگو نسبت به لاراول است. جنگو با ویژگی های امنیتی داخلی از قبیل جعلی درخواست Cross-site (CSRF) و SQL Injections ارائه شده است. بنابراین ، جنگو به یک چارچوب عالی برای پروژه های بزرگی تبدیل می شود که قصد دارند با حجم زیادی از داده های حساس کار کنند. پروژه ای که بر روی جنگو ساخته شده است ، حتی پس از دریافت هجوم گسترده ترافیک ، ایمن باقی مانده است.

 

3. جنگو ایجاد API آسان را فراهم می کند

هنگامی که استفاده از API ایجاد شده توسط شخص دیگری غیرممکن است ، توسعه دهنده باید رابط های شخصی خود را ایجاد کند. با جنگو ، این نقطه ضعف به سرعت به یک مزیت تبدیل می شود. برای ایجاد آسان API ، می توانید از چارچوب Django Rest استفاده کنید ، که به شما امکان می دهد از قابلیت های قدرتمند API استفاده کنید. به علاوه ، نیاز به API های سفارشی برای پروژه های بزرگ معمولاً منطبق با فناوری Django است.

 

4- جنگو برای پروژه های یادگیری ماشین ایده آل است

فناوری های یادگیری ماشین در اوج هستند و Django برای ساخت سیستم عامل های مجهز به ML بسیار عالی است. برای چنین پروژه هایی ، جنگو به لطف محاسبات داخلی و قابلیت های ریاضی و آماری ، روند توسعه را ساده می کند. این به شما امکان می دهد برنامه هایی را براساس رگرسیون و پیش بینی ایجاد کنید. در عمل ، این بدان معناست که حتی یک تجارت کوچک نیز می تواند یک مدل پیش بینی برای استفاده از بینش داده محور برای استراتژی های خود ایجاد کند.

 

5. Django با پایگاه های داده کار مطلوبی را ارائه می دهد

همانطور که گفتیم ، جنگو از محاسبات پیشرفته و قابلیت های آماری برخوردار است. و کار با پایگاه داده یکی دیگر از شرایطی است که جنگو فوق العاده مفید است. علاوه بر این ، استفاده از فرم های جنگو هنگام کار با پایگاه داده مزایای قابل توجهی دارد. این فرم ها به توسعه دهنده این امکان را می دهند تا داده ها را به راحتی از فرم به جدول پایگاه داده منتقل کند.

 

 

نکات منفی چارچوب جنگو

مزایا و معایب همیشه دست به دست هم می دهند. خوشبختانه در این چارچوب ، معایب جنگو شرطی است. حتی می توان آنها را به عنوان ویژگی های خاصی در نظر گرفت که باید هنگام انتخاب این فناوری برای پروژه خود در خاطر داشته باشید.

 

1. مطالعه خاردار

با وجود سادگی پایتون ، توسعه دهندگان می گویند که جنگو کاملاً روی حیله و تزویر است. اگرچه جنگو برای پروژه های وب پایتون ایجاد شده است ، دانش پایتون مترادف با جنگو نیست. بدون داشتن فرماندهی قوی از پایتون ، علی رغم توانایی Django در سرعت بخشیدن به روند توسعه ، این فرایند یادگیری حتی دشوارتر می شود. با این وجود ، پس از تسلط بر این فناوری ، شما و توسعه دهندگان می توانید برای همیشه از مزایای Django بهره مند شوید.

 

2. جنگو برای پروژه های کوچک مناسب نیست

آیا این را می توان یکی از اشکالات مهم جنگو دانست؟ به احتمال زیاد ، این فقط یک ویژگی است که شما باید آن را در نظر بگیرید. جنگو بهترین انتخاب برای پروژه های کوچک نیست ، زیرا هدف اصلی آن سرعت بخشیدن به توسعه پروژه های بزرگی است که در آینده مقیاس خواهند داشت.

 

3. جنگو یکپارچه است

این چارچوب یک نرم افزار عظیم با همان تعداد وابستگی است. به همین دلیل طرفداران این چارچوب در حال حاضر مدل های بسیاری مناسب برای استفاده مجدد در پروژه های مختلف ایجاد کرده اند و بدین ترتیب سازندگان Django را بی ضرر کرده اند. جنگو بسیار کند پیش می رود و به نظر می رسد که اجازه دادن به جامعه برای توسعه مستقل آن منطقی نیست.

 

نتیجه

همانطور که می بینید ، مزایای جنگو بیش از معایب آن است. این یک چارچوب ایده آل برای ایجاد پروژه های بزرگ است که با مقدار زیادی داده کار می کنند ، به عنوان مثال ، برنامه های مبتنی بر یادگیری ماشین ، تجزیه و تحلیل رگرسیون ، و تجزیه و تحلیل پیش بینی. علاوه بر این ، ویژگی های امنیتی داخلی جنگو پس از راه اندازی پروژه را از تلاش های متقلبانه ایمن نگه می دارد ، و قابلیت های عالی مقیاس بندی آن به تعداد زیادی از کاربران اجازه می دهد تا بدون به خطر انداختن تجربه خود از راه حل شما استفاده کنند.

مقالات مرتبط

convert django form errors to farsi

چرا ما از چارچوب جنگو استفاده می کنیم و جنگو برای چه استفاده می شود؟

django search with Q object

پایتون در توسعه وب: مزایا و معایب و فریم ورک ها