5 توزیع برتر لینوکس برای مبتدیان!

April 2021


صدها توزیع لینوکس وجود دارد که بسته به سلیقه و البته نیاز خود می توانیم آن را روی رایانه نصب کنیم.

ورود به دنیای لینوکس اگر توزیعی را انتخاب کنیم که استفاده از آن دشوار باشد و از رابط کاربری بسیار خوبی برخوردار نباشد ، می تواند تا حدی ناامید کننده باشد ، بنابراین در این مقاله ، بهترین توزیع های لینوکس را برای مبتدیان جمع آوری می کنیم.

 

بهترین توزیع لینوکس برای مبتدیان چیست؟

پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد زیرا بسیار به هدف ما بستگی دارد. با این وجود ، توزیع های مختلفی وجود دارد که توصیه می کنیم نحوه استفاده از لینوکس را بیاموزید.

 

Ubuntu

اوبونتو همیشه یکی از اولین گزینه های من است وقتی که می خواهم توزیع لینوکس را روی رایانه خود نصب کنم زیرا روند نصب ساده است و ما همچنین یک فروشگاه برنامه داریم ، بنابراین اگر نمی خواهیم کنسول را باز کنیم لازم نیست زیرا نصب و به روزرسانی نرم افزار می تواند از طریق یک رابط گرافیکی انجام شود.

از طرف دیگر ، اوبونتو جامعه بزرگی را پشت سر می گذارد. همچنین ، به راحتی می توانید توسعه دهندگانی را پیدا کنید که در انجام برنامه نویسی کمک کنند و اگر در مورد استفاده از آن در اینترنت س questionsالی دارید ، هزاران مقاله وجود دارد که مشکلات شما را برطرف می کند.

 

Elementary OS

سیستم عامل ابتدایی همان چیزی است که من سالهاست از آن استفاده می کنم و همان پیشنهادی است که به شدت توصیه می کنم. این رابط کاربری دوستانه ای دارد که اگرچه تا حدودی منسوخ شده است اما با ایجاد برخی تغییرات در آیکون ها و مضامین می توانیم آن را به خوبی ترک کنیم.

این بر اساس اوبونتو است ، بنابراین سهولت استفاده همان است. این دارای برخی اشکالات است ، و برخی از موارد باید بهبود یابد ، اما هیچ چیز قابل زندگی نیست. من هر روز با این سیستم عامل کار می کنم و همچنین گاهی اوقات یک بازی را در Steam انجام می دهم. بازی در لینوکس امکان پذیر است!

 

Manjaro

Manjaro یک توزیع لینوکس است که شما عاشق آن می شوید. زیبا است؛ همه چیز اولین بار کار می کند و استفاده از آن بسیار آسان است. این سیستم مبتنی بر Arch Linux است ، به لطف آنچه که همیشه در تمام نسخه های نرم افزار به روز است. چه در لینوکس تازه وارد باشید و چه یک کاربر باتجربه ، Manjaro توزیعی است که می توانید از آن برای همه موارد استفاده کنید: برنامه نویسی ، بازی ، گشت و گذار در اینترنت ، استفاده از Telegram ، Slack.

 

Linux Mint

چگونه می خواهم مقاله ای در مورد توزیع های پیشنهادی لینوکس بنویسم و از لینوکس مینت نام نبرم؟

این یکی دیگر از توزیع هایی است که همه می دانند و تقریباً همه از آن استفاده کرده اند. همچنین براساس اوبونتو ساخته شده است ، بنابراین مانند سیستم عامل ابتدایی و بسیاری دیگر استفاده از آن بدون دردسر است. همچنین ، دارای بسیاری از محیط های دسک تاپ است که ما می توانیم مانند Cinnamon یا MATE برای نصب انتخاب کنیم.

 

Deepin

از دیدگاه من ، Deepin تاکنون بسیار ناپایدار شناخته شده است ، اما آخرین نسخه اوبونتو را برای ایجاد شاخه پایدار دبیان کاهش داده است. به لطف این ، Deepin یک توزیع بسیار خوب و پایدار است که انتقال به لینوکس را برای همه کسانی که از این دنیا شروع می کنند بسیار آسان تر می کند.

مقالات مرتبط

installing postgresql in ubuntu

7 نکته ای که توسعه دهندگان وب باید در مورد مدیریت لینوکس بدانند

Linux و ویژگی های منحصر به فرد آن