7 نکته ای که توسعه دهندگان وب باید در مورد مدیریت لینوکس بدانند

April 2021


برنامه نویسی وب فقط در مورد چگونگی توسعه برنامه ها نیست بلکه همچنین در مورد چگونگی استقرار این برنامه ها در وب سایت است. تعدادی کنترل پنل وجود دارد که توسط شرکت های میزبان ارائه شده اند که می توانند به توسعه دهنده وب در استقرار برنامه های خود کمک کنند. با این حال ، هنگامی که وب سایت شما از نظر اندازه و مقیاس پذیری رشد کرد ، ممکن است مجبور شوید بدنبال گزینه ای بهتر ، به عنوان مثال مدیریت لینوکس باشید.

این یک زمینه خاص است و یک توسعه دهنده برای اینکه بتواند به طور م useثر از استفاده از آن برای نتایج بیشتر لذت ببرد ، باید به مهارت های کمی تسلط داشته باشد. اگر بتوانید با استفاده از مدیریت لینوکس به طور م applicationsثر برنامه های خود را مستقر کنید ، همیشه در تست و اشکال زدایی وقت راحتی خواهید داشت که می تواند در وقت شما صرفه جویی کند.

در اینجا برخی از کارهایی که باید بتوانید انجام دهید تا بتوانید به طور موثر برنامه های خود را در مدیریت Linux بکار گیرید ، انجام شده است:

 

1. نحوه ایجاد اتصالات SSH

برای یک توسعه دهنده وب مهم است که نحوه ایجاد اتصالات SSH را بداند. این امر مستلزم ورود به سیستم از راه دور برای انجام هر کاری در آن سیستم است. اگر از ویندوز استفاده می کنید می توانید از Putty برای این کار استفاده کنید یا اگر از سیستم عامل Mac یا Linux استفاده می کنید می توانید مستقیماً از دستورات SSH استفاده کنید. اگر می خواهید کارهای خودکار بین کامپیوترها به راحتی انجام شود ، می توانید هیچ رمز عبوری برای اتصال رایانه ها به سرورهای خود نداشته باشید. ایجاد اتصالات SSH باید اولین چیزی باشد که یاد می گیرید وقتی تصمیم به استفاده از مدیریت لینوکس گرفتید زیرا این همان کاری است که همیشه با شروع روند استقرار انجام می دهید.

 

2. نحوه کار با پرونده ها

این امر در استفاده از مدیریت لینوکس نیز به همان اندازه مهم است. توسعه دهندگان وب باید قادر به ایجاد ، کپی و انتقال فایل ها و همچنین دایرکتوری ها در هر نقطه از سیستم سیستم خود باشند. این کار بسیار آسان است ، خصوصاً اگر قبلاً از Linux و Mac استفاده کرده باشید. با این حال ، مراقب باشید هنگام استفاده از پرونده ها از دستورات استفاده نکنید زیرا این امر می تواند از یک طریق بر فهرست های شما تأثیر بگذارد. در پایان می توانید داده های خود را برای همیشه حذف کنید.

 

3. نحوه استفاده از Rsync

این یک ابزار بسیار مفید است که می تواند کمک زیادی به همگام سازی داده ها بین سرورهای مختلف کند. این به منظور ایجاد یک نسخه پشتیبان ساده برای ایستگاه های کاری شما است. با استفاده از این ابزار فقط می توان از پرونده های تغییر یافته کپی کرد. برای استفاده بهتر از فضای موجود می توانید از فشرده سازی نیز استفاده کنید. قبل از شروع به کارگیری هنگام استفاده از برنامه های خود ، لازم است که با Rsync تمرین کنید ، تا نحوه استفاده از آن را به خوبی فرا بگیرید. مهارت مهم دیگر برای تسلط در اینجا این است که چگونه می توانید پشتیبان گیری را نیز با استفاده از برخی از ابزارهای موجود در Linux به صورت خودکار انجام دهید.

 

4- در مورد تنظیمات اطلاعات کسب کنید

پیکربندی در این حالت به نحوه ترتیب واحدهای عملکردی در سیستم ، در اکثر موارد با توجه به ماهیت ، تعداد و همچنین با توجه به ویژگی های اصلی آنها اشاره دارد. این همان چیزی است که بر عملکرد و عملکرد یک سیستم تأثیر می گذارد. توسعه دهندگان وب همیشه باید از عملکرد سرورهای خود آگاه باشند. اگر آنطور که باید کار نمی کند ، باید بدانید که چگونه می توانید برای افزایش کارایی آن را پیکربندی کنید. کارهای بسیار ساده ای وجود دارد که می توانید برای بهبود عملکرد سیستم خود انجام دهید به عنوان مثال حافظه بیشتری را به وب یا سرور اختصاص دهید. روش هایی وجود دارد که می توانید پیکربندی پایگاه داده خود را نیز بهینه کنید تا در پایان از عملکرد بهتری برخوردار شوید.

 

5. نحوه استفاده از GIT یا SVN از خط فرمان

این موارد بسیار مهم هستند زیرا در صورت بروز یک اشتباه بزرگ در فرآیند استقرار ، در زمان قابل توجهی به توسعه دهنده صرفه جویی می کنند. بنابراین خوب است که بدانید چگونه در خط فرمان خود در عملیاتی که مربوط به GIT یا SVN است کار کنید. به این ترتیب می توانید استقرار را در سیستم نسخه خود ادغام کنید ، فقط در صورت نیاز به مراجعه به آن در آینده.

 

6. نحوه پیکربندی apache یا وب سرور خود

برای یک توسعه دهنده وب مهم است که از نحوه عملکرد سرور خود و پیکربندی های معمول آن آگاه باشد. اگر به عنوان مثال از آپاچی استفاده می کنید ، باید در مورد تنظیمات میزبان مجازی و همچنین قابلیت های مدیریت پرونده .htaccess آن بدانید. شما باید بدانید که چه کاری می توانید در سرور خود انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید. این به شما کمک می کند تا از قابلیت های سرور خود برای بهبود عملکرد خود بهره مند شوید. برای اینکه حتی بهتر کار کنید ، بیاموزید که چگونه می توانید برای تقویت عملکرد خود ، پرینت حافظه وب سرور خود را به حداقل برسانید.

 

7. نحوه استفاده از cron jobs

با cron ، یک توسعه دهنده وب می تواند دستورات یا اسکریپت ها را بر روی سرورهای خود برنامه ریزی کند تا به آنها اجازه دهد در یک زمان یا تاریخ مشخص به طور خودکار اجرا شوند. این بسیار مفید است زیرا به شما کمک می کند وظایفی را که باید تکرار شوند ، صرفه جویی در وقت و انرژی کنید. بنابراین توسعه دهندگان وب باید بتوانند برنامه کارهای cron خود را تنظیم کنند. این تنها راهی است که شما قادر خواهید بود از عهده انجام برخی کارهای معمول مانند بازسازی حافظه پنهان و پاکسازی زباله ها در قسمت خاصی از برنامه استفاده کنید بدون اینکه لزوما همه کارها را از ابتدا انجام دهید.

 

 

به عنوان یک توسعه دهنده وب ، داشتن مهارت های لازم برای کار روی هر پروژه ای که با آن روبرو می شوید همیشه مهم است. مشتریان شما مشاغل خود را به شما می سپارند تا برنامه یا وب سایتی را بسازند که در نهایت به سود این تجارت باشد. اینها بعنوان مثال مهمترین وظایفی است که شما باید بتوانید انجام دهید تا بتوانید به عنوان مدیر لینوکس به خوبی کار کنید. وظایفی وجود دارد که مانند کارهای معمول مانند ایجاد و ویرایش فایلها بسیار آسان است. آنها به اندازه همه مهم هستند. بنابراین ، اگر می خواهید از مدیریت Linux برای استقرار وب سایت ها و برنامه های خود استفاده کنید ، باید خودتان را به مهمترین وظایف مجهز کنید ، از این موارد شروع کنید.

مقالات مرتبط

installing postgresql in ubuntu

5 توزیع برتر لینوکس برای مبتدیان!

Linux و ویژگی های منحصر به فرد آن