چرا پایتون برای استارتاپ شما عالی است؟

September 2021

چرا پایتون برای استارتاپ شما عالی است؟

استارتاپ هایی که برای فرآیند توسعه محصول برنامه ریزی می کنند، هنگام انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرند.

 

استارتاپ ها اغلب با بودجه محدود کار می کنند: سرعت توسعه، محبوبیت زبان، حقوق توسعه دهندگان، کتابخانه ها، ادغام، امنیت، مقیاس پذیری و ثبات. به همین دلایل است که بهترین گزینه این است که به سراغ یک فناوری قوی و ثابت مانند پایتون بروید.

 

پایتون نزدیک به 30 سال است که در بازار است و هنوز به عنوان یکی از برترین زبان های برنامه نویسی موجود شناخته می شود. طبق گزارش BuiltWith، نزدیک به 1 میلیون (994،753) وب سایت وجود دارد که مشتریان پایتون هستند و TIOBE Index ، یک شاخص جامعه برنامه نویسی که میزان محبوبیت زبان های برنامه نویسی را اندازه گیری می کند، در حال حاضر پایتون را به عنوان سومین زبان محبوب در جهان رتبه بندی می کند.

میزان محبوبیت پایتون از نگاه tiobe

 

چرا python اینقدر محبوب است؟ خب، به طور خلاصه، پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، پویا و شی گرا است که بر توسعه سریع و قوی تمرکز دارد و می تواند برای پروژه هایی با هر اندازه ای استفاده شود. غول هایی مانند گوگل، فیس بوک، Reddit ، Spotify ، Netflix ، IBM Instagram و Dropbox همه وابستگی های عمده ای به پایتون دارند. و بسیاری از استارتاپ های نوظهور دارای پایتون در فناوری خود هستند، از جمله TravelPerk ، Festicket و 21 Buttons.

 

اگر پایتون را انتخاب کنید مطمئناً در یک شرکت بزرگ خواهید بود. اما بیایید کمی عمیق تر بررسی کنیم. چرایی و چگونگی استفاده از پایتون را به عنوان یک گزینه فوق العاده برای استارتاپ ها در نظر بگیریم.

مقاله مرتبط: چقدر زمان میبرد تا پایتون را یاد بگیریم؟

 

# کاربر پسند بودن پایتون

توسعه دهندگان پایتون این زبان را به دلیل سادگی و زیبایی آن دوست دارند. فلسفه پایتون می گوید: "تنها یک راه برای انجام کاری وجود دارد". python تعدادی از اصول اصلی فلسفه را پشتیبانی می کند که سه مورد از آنها عبارتند از:

1. صریح بهتر از ضمنی است

2. ساده بهتر از پیچیده است

3. پیچیده بهتر از بغرنج است.

 

در عمل، این اصول راهنما خود را به زبانی بصری، منظم ، خوش ساخت، استفاده آسان و یادگیری آسان نشان می دهد - ویژگی هایی که باعث می شوند پایتون با بودجه، زمان و سوددهی بسیار مناسب استارتاپ ها شود.

 

 

# محبوبیت پایتون

از نمای TIOBE می بینیم که پایتون یکی از پر طرفدارترین زبان ها است. این محبوبیت در بازار کار بازتاب یافته است. طبق نظرسنجی Stack Overflow Developer Survey که 90 هزار توسعه دهنده در آن شرکت کردند، پایتون چهارمین فناوری محبوب است که پایین‌تر از جاوا اسکریپت، HTML/CSS و SQL است. امسال پایتون از جاوا پیشی گرفت.

 

آنچه بسیار مهم است، پایتون به عنوان دومین زبان مورد علاقه و اولین زبان دلخواه جهان شناخته شده است.

 

 

# جامعه بزرگ پایتون

نکته مهم دیگر در مورد محبوبیت پایتون این است که یک جامعه بزرگ و فعال از حامیان وجود دارد. در واقع، جامعه برنامه نویس پایتون یکی از بهترین های جهان است و شما نمی توانید جامعه دیگری را پیدا کنید که به اندازه پایتون گسترده و فداکار باشد.

 

این بدان معناست که شما به راحتی از هر نوع پیچیدگی که در حین توسعه با آن روبرو می شوید، پشتیبانی کامل و آسانی در دسترس خواهید داشت. به معنای واقعی کلمه صدها هزار برنامه نویس و حامی در سراسر جهان برای بهبود ویژگی ها و عملکردهای اصلی زبان اختصاص داده شده اند.

محبوبیت پایتون

 

 

# همه کاره بودن پایتون

پایتون تقریباً در هر سناریوی توسعه ای قابل استفاده است - چه به کدی نیاز داشته باشید که در Windows ، MacOS و Linux کار می کند، پایتون جواب می دهد. پایتون نقش کلیدی در زمینه هایی مانند بازی، توسعه زبان، نمونه سازی اولیه، برنامه های طراحی گرافیک، چارچوب های وب دارد و اخیراً به عنوان یکی از زبانهای اصلی مورد استفاده در علم داده و یادگیری ماشین (ML) محبوبیت خود را افزایش داده است.

 

و اگر برنامه شما به قابلیت های ML نیاز دارد، پایتون می تواند یک ملاحظه کلیدی باشد. از آنجایی که پایتون یک زبان ساده سطح بالا است، نمونه سازی سریع و تغییر الگوریتم های یادگیری ماشین را آسان می کند و برای مثال در مقایسه با روبی، زبانی بسیار مناسب برای این نوع کار است. علاوه بر این، از آنجایی که توسعه پایتون بسیار سریع است، می توانید ایده ها را بسیار سریعتر از زبانهای دیگر در پایتون آزمایش کنید، در وقت خود صرفه جویی کرده و هزینه های توسعه را کاهش دهید.

مقاله مرتبط: 11 کتابخانه پایتونی که هر برنامه نویسی باید بداند

 

# مقیاس پذیری پایتون

برای موفقیت یک استارتاپ به انعطاف پذیری نیاز دارد. با این حال، زمان دقیق که مقیاس پذیری برای شرکت شما در اولویت قرار می گیرد را نمی توان به راحتی پیش بینی کرد. و به همین دلیل ضروری است که یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید که به راحتی بتواند بالا و پایین شود.

 

سادگی پایتون به این معنی است که نه تنها نگهداری آن آسان است، بلکه می تواند رشد سریع را نیز کنترل کند. علاوه بر این، اگر از چارچوب جنگو - محبوب ترین چارچوب برای پایتون - استفاده کنید، خود را در مقیاس خوبی قرار خواهید داد. این امر به این دلیل است که مجموعه ای از اجزای تشکیل دهنده جنگو جدا شده اند (یعنی مستقل از یکدیگر)، به این معنی که می توان آنها را خرد کرد، تغییر داد، حذف کرد و در مواقعی که پروژه شما به راه حل های بزرگتر یا خاص تری نیاز داشت، جایگزین آنها شد.

 

 

# سرعت ارائه محصول به بازار

آنچه واقعاً برای یک استارتاپ مهم است این است که سریع وارد بازار شود. شما باید یک MVP سریع ایجاد کنید تا بودجه لازم را برای توسعه بیشتر دریافت کنید. پایتون در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. به دلیل محبوبیت، جامعه بزرگ اطراف و مجموعه چشمگیر کتابخانه های شخص ثالث، پایتون بهترین انتخاب برای ایجاد سریع MVP است. ممکن است مجموعه ای از عملکردها را با خطوط کد بسیار کمتری در مقایسه با بسیاری از زبان های دیگر ایجاد کنید.

 

 

# به ارتش احتیاج ندارید

پایتون به شما امکان می دهد با تعداد بسیار کمی از توسعه دهندگان نمونه اولیه را ایجاد کنید. در مقایسه با زبان های دیگر، نیازی به یک تیم بزرگ برای کار سریعتر ندارید. تیم توسعه پایتون می تواند کوچک بماند و کد با کیفیت خوب باشد. البته تیم کوچکتر به این معناست که هزینه ها نیز اندک است ، که واقعاً برای استارتاپ ها مهم است.

مقاله پیشنهادی: معرفی 8 ابزار مهم پایتون برای ساخت api

 

# حرف آخر

خب حالا، آیا باید استارتاپ خود را با پایتون راه اندازی کنید؟ پایتون مطمئناً در بسیاری از موارد استفاده، یک انتخاب عالی خواهد بود. استفاده از پایتون رایگان است، دارای هر کتابخانه‌ای است که میتوانید تصور می کنید، دارای یک جامعه فوق العاده و شبکه پشتیبانی جهانی، کاربر پسند، همه کاره، محبوب، پایدار، مقیاس پذیر است و یکی از بهترین گزینه های موجود برای یادگیری ماشین و تحلیل داده ها. به همین دلایل، پایتون یک ابزار ارزشمند برای شرکت های چند میلیارد دلاری و استارتاپ ها است.

 

اگر این مقاله را دوست داشتید پیشنهاد میکنیم، مطالب زیر را هم بررسی کنید:

دوره های آموزش پروژه محور و پیشرفته پایتون

مقایسه پایتون و نودجی‌اس

بازبینی فریمورک جنگو - مزایا و معایب

مقالات مرتبط

استفاده از عملگر and در پایتون

آموزش ساخت بازی سنگ، کاغذ، قیچی با پایتون

مقایسه رشته‌ ها در پایتون

ساخت میکروسرویس با nameko در پایتون